16:36 10.10.2017

Депутати зареєстрували альтернативний урядовому законопроект про "земельну децентралізацію"

Депутати зареєстрували альтернативний урядовому законопроект про "земельну децентралізацію"

Альтернативний урядовому законопроект №7118-1 про передачу земель за межами населених пунктів об'єднаним територіальним громадам зареєстрували в парламенті 34 народні депутати.

Як пояснив один з авторів законопроекту, член комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олег Кулініч, урядовий законопроект не прописує питання повноважень держорганів щодо затвердження містобудівної документації, нормативної грошової оцінки земель за межами населених пунктів.

У законопроекті Кабміну №7118 також не прописаний порядок встановлення і зміни меж територіальних громад, порядок передачі в приватну та комунальну власність земель колишньої колективної власності тощо.

"Усього перерахованого немає в урядовому законопроекті, а це величезний комплекс корисних і украй важливих норм. Так чи так, наш альтернативний законопроект, згідно з процедурою, розглядатиметься у зв'язці з основним. Тому це просто необхідно було зробити", - резюмував О.Кулініч.

Депутатський законопроект №7118-1 практично повністю дублює раніше зареєстрований у ВР законопроект №4355.

За словами О.Кулініча, згаданий законопроект №4355, який передає землі за межами населених пунктів у власність об'єднаних територіальних громад і в розпорядження тих громад, які ще не об'єдналися, готовий до ухвалення в другому читанні, і реєстрація альтернативного законопроекту ніяк на нього не вплинула.

"Головна відмінність від законопроекту №4355, який уже пройшов перше читання в Раді і друге читання в аграрному комітеті, в тому, що новим законопроектом (№7118-1 - ІФ) землі за межами населених пунктів передаються лише об'єднаним територіальним громадам", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Депутат уточнив, що ця норма є ключовою у позиції уряду, який вважає це стимулом для прискорення процесу об'єднання територіальних громад.

О.Кулініч пояснив, чому депутати вирішили зареєструвати на додаток до законопроекту №4355 свій законопроект, який майже повністю повторює його норми.

"У разі якщо урядовий законопроект буде винесений на голосування раніше за законопроект №4355, ніхто, на жаль, не змусить розглядати законопроект №4355 у комплексі з цим законопроектом. Відповідно, якщо урядовий законопроект ухвалять, усі норми законопроекту №4355 будуть втрачені", - вважає народний депутат.

За його словами, подальша доля всіх перерахованих законопроектів залежатиме вже від голосування у Верховній Раді.

Як повідомлялося, законопроект №4355 був зареєстрований групою більш ніж із 40 народних депутатів у березні 2016 року, а у квітні минулого року прийнятий в першому читанні, але поки що не був винесений на друге читання.

У вересні цього року уряд зареєстрував у Верховній Раді власний законопроект, який передбачає передачу земель за межами населених пунктів об'єднаним територіальним громадам.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Голові однієї з РДА Київської області повідомлено про підозру у незаконних оборудках із землею

Світовий банк назвав ключові принципи розробки законопроекту про обіг земель сільгосппризначення

Держреєстр прав на нерухоме майно до 2018 р. впровадить технологію блокчейн

Держгеокадастр із 15 по 22 вересня виділив учасникам АТО майже 2,5 тис. га землі

Аграрний комітет ВР підтримав підвищення в 10 разів внеску для участі в аукціонах з оренди землі

Світовий банк розраховує на прийняття земельної реформи в Україні цієї осені

В Україні планують у 2018 р. провести загальну грошову оцінку сільгоспземлі

Держгеокадастр із 8 по 15 вересня виділив учасникам АТО майже 3 тис. га землі

Шахраї видурили в бізнесмена із Саудівської Аравії майже $0,5 млн на купівлю землі в Україні

Чиновник Мінкультури вимагав хабар за нефіксацію порушень при використанні землі заповідника "Хортиця"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА