15:21 23.10.2017

МОЗ України планує вдосконалити організацію направлення громадян на лікування за кордон

3 хв читати
МОЗ України планує вдосконалити організацію направлення громадян на лікування за кордон

Міністерство охорони здоров'я України планує вдосконалити процедуру організації направлення громадян на лікування за кордон.

Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України, оприлюднений на сайті МОЗ, розроблений ним з огляду на те, що чинні нормативно-правові акти не враховують низки аспектів, що виникають у процесі розгляду та ухвалення рішень про направлення громадян на лікування за кордоном.

"Існує необхідність чіткої регламентації порядку направлення громадян України за кордон, що враховує найкоротші можливі терміни для прийняття відповідного рішення та чітке розмежування функцій органів державної влади та місцевого самоврядування щодо забезпечення права громадян на отримання необхідної медичної допомоги за кордоном", - йдеться в пояснювальній записці.

Направлення громадян, яких неможливо вилікувати в Україні, на лікування за кордоном ініціюють обласні та центральні районні лікарні. Обласні структурні підрозділи охорони здоров'я забезпечують підготовку і направлення на розгляд комісією МОЗ відповідних документів, серед яких - заява пацієнта, виписка з медкарти, документи, що підтверджують реєстрацію місця проживання, довідка про склад сім'ї, відомості з держреєстру про суму отриманих доходів, а також довідка про його доходи і доходи членів сім'ї.

Крім того, пацієнт подає письмове зобов'язання надати МОЗ після лікування письмовий звіт медзакладу про обсяги лікування та витрачені на нього кошти.

Комісія МОЗ протягом 20 днів після отримання документів ухвалює рішення про взяття пацієнта на облік.

МОЗ після цього рішення направляє інформацію про пацієнта до закордонних медичних закладів, з якими має письмові домовленості про співпрацю для отримання їхньої згоди про прийняття пацієнта на лікування і документа про підтвердження вартості лікування. При цьому якщо у міністерства немає домовленостей із медзакладом, який може надати пацієнту необхідну допомогу, відомство здійснює пошук таких клінік.

Рішення про оплату лікування на підставі офіційного документа, наданого закордонним медзакладом, який підтверджує вартість лікування, ухвалює комісія з урахуванням наявності у пацієнта та членів його сім'ї можливості покриття витрат власним коштом, за рахунок місцевих бюджетів, а також коштів громадських організацій, благодійних фондів.

Наказ про направлення на лікування пацієнта та оплати його лікування видається не пізніше 10 робочих днів від моменту ухвалення рішення комісією.

Витрати, пов'язані з направлення на лікування, можуть включати лише вартість лікування, діагностики, а також проїзду пацієнта і супроводжуючої його особи.

У документі зазначено, що комісія після позитивного рішення і до безпосередньої оплати лікування, у разі вимоги пацієнта, має протягом трьох днів надати закордонному медзакладу інформаційного листа про прийняте нею рішення.

Відшкодування вартості витрат на лікування пацієнтів, які самостійно виїхали за кордон, порядком не передбачено.

Міністерство здійснює оплату лікування закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом 15 робочих днів від моменту наказу МОЗ про направлення на лікування громадянина Україна за кордон.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА