14:13 12.01.2018

Лутковська просить Супрун про просвітницьку кампанію щодо важливості вакцинації дітей проти кору

Лутковська просить Супрун про просвітницьку кампанію щодо важливості вакцинації дітей проти кору

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська направила звернення на адресу в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, в якому звертає увагу на доцільність проведення просвітницької роботи щодо важливості вакцинації дітей проти кору.

"Вважаю, що поряд із закріпленням імперативної норми про обов'язковість проведення щеплень, необхідно проводити всебічну просвітницьку роботу, популяризуючи таким чином цей вид профілактичних заходів. На мій погляд, саме низька інформаційна робота серед батьків дітей, несвоєчасна закупівля вакцин для забезпечення проведення імунізації дітей згідно з календарем профілактичних щеплень призвели до такої несприятливої епідеміологічної ситуації", - йдеться в зверненні В.Лутковської, яке наводить сайт омбудсмена в п'ятницю.

Для забезпечення права дітей на охорону здоров'я, реалізації їхніх прав на отримання освіти, уповноважений Верховної Ради вважає за необхідне невідкладно розпочати кампанію проведення просвітницької роботи серед населення про важливість проведення імунізації дітей і можливі наслідки для здоров'я в разі відмови батьків від проведення обов'язкових щеплень. Вона також просить поінформувати про заходи, що вживаються Міністерством охорони здоров'я, за погодженням норм статей 12 і 15 закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", згідно з якими одночасно передбачено як право батьків на відмову від профілактичних щеплень, так і заборона відвідування дитячих закладів дітьми, що не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень.

Раніше У.Супрун повідомила, що за 11 місяців 2017 року в Україні зафіксовано 3,382 тис. випадки захворювання на кір, зокрема п'ять летальних випадків (усі - в Одеській області).

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВР пропонують закріпити за Міністерством охорони здоров'я перевірку текстів реклами ліків

Медзаклади для успішної автономізації мають об'єктивно підрахувати свій бюджет з урахуванням усіх витрат

Захворюваність на туберкульоз в Україні в 2017 р. знизилася на 5%

Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні пішла на спад

Гройсман доручив МЕРТ і Мінфіну вирішити питання з фінансуванням ремонту корпусу Націнституту раку

Кабмін затвердив порядок використання коштів для фінпідтримки об'єднань осіб з інвалідністю

Кабмін запровадив нову модель забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації

Кабмін встановив граничну вартість реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю в 17-25 тис. грн

У Міністерстві охорони здоров'я України скасували необхідність заповнення низки "морально застарілих" форм первинної медичної документації

Показник захворюваності на грип та ГРВІ в Києві нижчий за епідпоріг на 42,2% - КМДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА