12:08 24.06.2015

Порошенко ветував закон про введення інституту громадського обвинувачення до кримінального процесуального законодавства

2 хв читати
Порошенко ветував закон про введення інституту громадського обвинувачення до кримінального процесуального законодавства

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховні Раді відхилити ухвалений 22 травня закон, згідно з яким вводиться до Кримінального процесуального законодавства інститут громадського обвинувачення у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради в середу, закон, підписаний спікером 4 червня, президент України повернув до ВР 19 червня.

Як зазначає глава держави, "як видно з назви закону... його головною метою є посилення ролі громадськості у боротьбі з корупцією, зокрема шляхом впровадження нового правового інституту в кримінальному процесі - інституту громадського обвинувачення про злочини, визначені статтею 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою", статтею 370 "Провокація підкупу" Кримінального кодексу".

"Проте права, що надаються законом, який надійшов на підпис, громадському обвинувачу (фізичній або юридичній особі, яка безпосередньо є потерпілим від кримінального злочину або якій стало відомо про здійснення стосовно інших осіб кримінального злочину, зокрема громадського об'єднання), спричиняють ризики порушень Конституції та законів України, погіршення ситуації з дотриманням прав і свобод людини в державі, створюють загрози національній безпеці, чим нівелюється потенційний позитивний ефект від ухвалення закону", - йдеться, зокрема, в зауваженнях президента.

Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу, Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення.

"Впровадження до кримінального процесуального законодавства інституту громадського обвинувача та введення інституту кримінального провадження у формі громадського обвинувачення у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь. Тобто, йдеться про дві статті Кримінального кодексу, за якими можуть бути притягнуті до відповідальності лише посадові особи, які перебувають на державній службі", - пояснив автор законопроекту Андрій Кожем’якін, представляючи ініціативу з трибуни парламенту.

Він уточнив, що йдеться про статті 368 та 370 Кримінального кодексу.

А.Кожем’якін пояснив, що громадським обвинувачем може бути фізична або юридична особа - будь-який громадянин України, який безпосередньо є потерпілим від кримінального правопорушення або якому стало відомо про скоєння службового злочину з ознаками корупційних діянь стосовно інших осіб, передбаченого ст. 368 (прийняття пропозиції або неправомірної вигоди посадовосю собою), а також ст. 370.

"Громадський обвинувач користується такими самими правами, що і слідчий та прокурор, і стає повноправним учасником розслідувань кримінального провадження", - зазначив А.Кожем’якін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пропозиція США щодо використання відсотків від заморожених активів РФ для України набирає обертів у G7

Столтенберг ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА