20:45 26.08.2020

Гройсман: Піднімаючи мінімальну зарплату, треба думати і про тих, хто її отримує, і про тих, хто її платить

2 хв читати
Гройсман: Піднімаючи мінімальну зарплату, треба думати і про тих, хто її отримує, і про тих, хто її платить

Зростання мінімальної заробітної плати в Україні є правильним кроком до загального зростання добробуту людей, але цей крок повинен був бути комплексним, зазначає екс-прем'єр-міністр України (2016-2019), лідер партії "Українська стратегія" Володимир Гройсман.

В ефірі телеканалу "Україна 24" в середу він зазначив, що разом із тим, щоб подбати про людей, які отримують зарплати, треба було подумати і про людей, які ці зарплати платять.

Політик нагадав, що його уряд підвищив мінімальну зарплату втричі і планував підвищити до 5,5 тис грн у своєму проекті держбюджету на 2020 рік, продумавши інструменти підтримки підприємництва. Однак більшість із запропонованих дій з осені минулого року були проігноровані, і Україна увійшла в кризу, яка тільки посилилася через пандемію.

"А хто нас може витягнути з кризи? Тільки реальний сектор. Сьогодні їм недостатньо ресурсів, щоб утриматися і розвиватися. У нас на 35% впали капітальні інвестиції. Значить, бізнес не інвестує в свій розвиток. Запасу на майбутнє немає. І це треба оцінювати . Підняли "мінімалку" - підтримайте підприємця за кожне збережене робоче місце", - сказав Гройсман.

"Головна функція уряду - провести людей через складні випробування. Потрібна програма підтримки сімей, підприємців, освітян, медиків. Людям потрібні чіткі відповіді - зокрема в питанні карантину ... І тут не треба скидати відповідальність на місцеве самоврядування. Економіка падає, і у них ( влади - ІФ) бюджети так само тріщать по швах", - додав екс-прем'єр.

Він зазначив, що на відсутність програми дій накладається ще й той факт, що Україна живе в борг. "Тільки за останні 5-6 тижнів діючий уряд взяв у борг на внутрішньому ринку 83 млрд грн. Тобто взяли, а треба буде віддати. А звідки? Тільки з економіки. Саме тому, я наголошую: повинна бути системна програма дій, яка дозволить підтримати економіку і повернути її до зростання", - сказав Гройсман.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

Порошенко привіз техніку підрозділам ППО та військової авіації

Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА