14:09 07.11.2017

Прикордонник у наряді сам визначає, стріляти йому чи ні, згідно з наказом № 200 - Колмогоров

Прикордонник у наряді сам визначає, стріляти йому чи ні, згідно з наказом № 200 - Колмогоров

Київ. 7 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Військовослужбовець 79-го прикордонного загону Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби Сергій Колмогоров, справа якого викликало великий резонанс, переконаний у неправомірності обвинувачень проти нього.

"Наказ у мене був зупинити машину, затримати та оглянути. Наказ стріляти або не стріляти в Держприкордонслужбі кожен прикордонник встановлює сам, коли він перебуває в наряді, згідно із 200-м наказом (наказ від 21 жовтня 2003 року про національні затвердження інструкції щодо застосування зброї, бойової техніки... під час охорони державного кордону та виключної (морської) економічної зони - ІФ). Усі гучні заяви прокуратури висмоктані з пальця, все, що говорить прокуратура, не має жодних підстав", - сказав він на прес-конференції у вівторок в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Він допускає, що став фігурантом цієї справи через те, що у когось до нього є особиста неприязнь. "Будемо розбиратися в цьому. Гарантовано, що це є", - зазначив С.Колмогоров.

Прикордонник наголосив, що всі військовослужбовці, яких зараз затримали і які перебувають під слідством, хочуть об'єктивних розслідувань і судових процесів. "Вони хочуть, щоб з їхніми справами розібралися за законом, щоб не приховувалося нічого, не було ніяких фальсифікацій. Вони хочуть справедливості. В моїй справі відсотків 90% - це фальсифікація тощо", - зазначив він.

С.Колмогоров планує повернутися на службу після завершення судового процесу в його справі. "Я думаю, що я вже достатньо "відпочив". На службу обов'язково, в будь-якому разі я повернуся. Я думаю, це навіть не обговорюється. Іншого варіанту тут немає", - заявив він.

У свою чергу керівник групи прикордонної служби в секторі "М" АТО, генерал-майор Олег Медведчук зазначив, що всі, хто підтримують С.Колмогорова, хочуть, щоб у цій справі було поставлено остаточну крапку. Він зазначив, що сторона захисту, ймовірно, намагатиметься змінити територіальну підсудність розгляду справи.

О.Медведчук вважає неправильним, що справу щодо військовослужбовців розглядають "прифронтові" суди. "У цих суддів є зв'язки з окупованими територіями, там живуть їхні рідні, їхнє майно, на них можуть чинити вплив, і це потрібно однозначно враховувати", - пояснив він.

Він також вказав, що патріотичні сили і державні органи визначили завдання провести ревізію всіх ситуацій, які стосуються військовослужбовців, які перебувають під слідством або щодо яких вже винесені вироки.

Військовий психолог, представник ініціативної групи захисту С.Колмогорова Світлана Литвинчук зазначила, що рішення Вищого спецсуду у справі С.Колмогорова дало надію всім людям, які перебувають у схожих ситуаціях, на справедливість щодо них.

Як відомо, С.Колмогоров у вересні 2014 року, виконуючи наказ, застосував зброю для зупинки автомобіля, в результаті чого загинув пасажир автомобіля.

15 листопада 2016 року Приморський районний суд Маріуполя Донецької області визнав С.Колмогорова винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України і засудив його до 13 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади представника влади в правоохоронних органах строком на 3 роки та позбавленням військового звання "старший солдат".

Апеляційний суд Донецької області залишив вирок першої інстанції в силі.

6 листопада Вищий спецсуд України з розгляду цивільних і кримінальних справ відправив справу С.Колмогорова на новий судовий розгляд до суду першої інстанції і звільнив його з-під варти.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Насіров юридично залишається главою ДФС, переконані його адвокати

Насіров заявив, що готовий обстоювати свою невинність у суді

В Україні створили антикорупційну онлайн-карту ремонтів в обласних центрах

У разі дострокових виборів до ВР "Народний фронт" можуть замінити "Громадянська позиція" та "За життя" - соцопитування

Transparency International Ucraine виступає за посилення контролю над порушеннями антитютюнового законодавства

Майже 60% опитаних громадян України не підтримують проведення масових протестних акцій - соцопитування

Вступ України до ЄС підтримує більше ніж половина українців, вступ до НАТО - понад 43% - опитування

У разі дострокових виборів до ВР "Народний фронт" можуть замінити "Громадянська позиція" та "За життя" - соцопитування

Лише 6,2% українців називають ситуацію в країні стабільною - соцопитування

Українці назвали війну на Донбасі, зростання цін та низькі доходи найактуальнішими проблемами - соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА