18:20 10.09.2019

Національна стратегія розвитку eHealth необхідна для реалізації "держави у смартфоні"

3 хв читати

Київ. 10 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Чіткий план реалізації та розвитку електронної охорони здоров'я на найближчі десять років необхідний для того, щоб "держава у смартфоні" почала працювати для кожного українця, вважає голова правління ГО "Платформа здоров'я" Тимофій Бадіков.

На думку експерта, стратегія має з'явитися до кінця року та містити результати аудиту системи охорони здоров'я, ініційованого профільним комітетом Верховної Ради.

"Для того, щоб у eНealth пішли інвестиції, потрібен чіткий довгостроковий план - національна стратегія розвитку електронної системи охорони здоров'я. Дуже важливо, щоб в Україні вже цього року з'явився цей план", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

 

На думку Бадікова, потрібно також урахувати аудит, який уже почали проводити і який розрахований на найближчі три місяці, а його результати й досвід регіонів, які вже впровадили електронне здоров'я, мають увійти у стратегію. "Важливо розуміти, де регіони мають брати інвестиції на те, щоб з'явився нормальний інтернет. Ми розуміємо, що сьогодні не в усіх селах є інтернет, а для того, щоб "медицина у смартфоні", "держава у смартфоні" почали працювати для кожного, він необхідний. Тому таке завдання теж стоїть", - наголосив експерт.

Бадіков також зазначив, що МОЗ готував концепцію розвитку еНеаlth, однак остаточної версії документа поки що немає.

"Улітку МОЗ презентував версію концепції - це базовий документ, який передує появі стратегії. Після громадського обговорення та після того, як усі організації надали пропозиції, чого там бракує, поки що в нас немає фінального документа. На наш запит, коли буде стратегія, міністерство повідомило, що робота триває", - сказав він.

Крім того, Бадіков наголосив на важливості існування такої стратегії для інвесторів.

"Інвестиції у здоров'я - це найрозумніші інвестиції, які завжди окуповуються. Але жоден інвестор не інвестуватиме в країну, особливо міжнародний інвестор, якщо не буде прозорості чіткої інформації, не буде статистичної інформації, яка доступна не окремим людям, котрі купили цю інформацію десь, а всім інвесторам міжнародним. І ось ця прозорість неможлива без справді дієвої електронної системи охорони здоров'я", - пояснив голова правління ГО "Платформа здоров'я".

За словами Бадікова, eНealth потрібна також для залучення інвестицій у розвиток системи охорони здоров'я країни. "Щоб надійшли інвестиції та почали створюватися страхові компанії, щоб вони почали вкладати в це інвестиції, щоб банки кредитували на хороших умовах обладнання, вкладали кошти в розвиток, давали справді вигідні умови і щоб система охорони здоров'я розвивалася в усій країні - для цього потрібна eНealth", - сказав він.

Бадіков наголосив, що, "ґрунтуючись на досвіді Полтавського регіону, враховуючи національну стратегію, за наступні два-три роки ми справді зробимо все, щоб кожен громадянин у країні відчув переваги цифрової охорони здоров'я".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

Дві третини українців підтримують довгострокове збільшення фінансування безпеки та оборони - соцопитування

Результати другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Київська організація Червоного хреста звернулася до правоохоронних органів у зв'язку з порушеннями в Печерській організації після відповідного звернення на інформлінію - голова міськорганізації

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА