12:36 16.10.2019

Допити моряків у справі про перехід кораблів через Керченську протоку можуть зашкодити українській позиції в Гамбурзькому трибуналі - адвокат

3 хв читати
Допити моряків у справі про перехід кораблів через Керченську протоку можуть зашкодити українській позиції в Гамбурзькому трибуналі - адвокат

Київ. 16 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Допити українських моряків у рамках розслідування Державним бюро розслідувань справи про перехід кораблів у Керченській протоці можуть негативно позначитися на розгляді позову України проти РФ у Гамбурзькому трибуналі з морського права, повідомив адвокат Ілля Новіков.

"Висловлю свою особисту думку. Я здивований, що допити (моряків - ІФ), які здійснюють слідчі органи тут, в Україні, рухаються в тому самому напрямі, в якому рухалося російське слідство", - сказав Новіков на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Адвокат нагадав, що він та його колеги протягом тривалого часу наполягали на тому, що переслідування українських моряків безпідставні і що українські кораблі мали право там перебувати і не здійснювали провокацій.

"Якщо українські слідчі органи вважають, що військові особи здійснили провокацію, а стаття, за якою було відкрито провадження, передбачає відповідальність військовослужбовців, може виявитися, що українські слідчі органи погоджуються з російськими в тому, що була провокація", - акцентував увагу адвокат.

У цьому контексті він висловив думку про те, що це може мати негативні наслідки для України. "Як це вплине на обґрунтованість української позиції в Гамбурзькому трибуналі, який ще не ухвалив кінцевого рішення, я не знаю. Напевно, негативно вплине... Справа йде до того, що Україна може виграти в міжнародному трибуналі, але такі дії можуть призвести до того, що українську скаргу до Росії не буде задоволено", - сказав Новіков.

Адвокат вважає, що ДБР і Міністерству закордонних справ було б доцільно комунікувати між собою у цьому питанні, щоб мати єдину позицію.

Раніше директор ДБР Роман Труба заявив про намір бюро отримати свідчення всіх моряків у рамках розслідування кримінального провадження, яке стосується можливого здійснення кримінального правопорушення посадовими особами під час переходу кораблів ВМС через Керченську протоку в листопаді 2018 року.

Як повідомлялося, російські прикордонники 25 листопада 2018 року затримали із застосуванням зброї в районі Керченської протоки український буксир "Яни Капу" та малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", що прямували з Одеси до Маріуполя.

У ФСБ характеризували інцидент як провокацію. Російська сторона також стверджувала, що Київ не повідомив Росії в установленому порядку про проходження кораблів ВМС України через Керченську протоку.

На думку влади України, РФ порушила Конвенцію ООН з морського права та договір між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки.

16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права, вимагаючи вжити заходів стосовно Росії, звільнити українських моряків і судна. Позиція МЗС Росії - цей трибунал не має юрисдикції для розгляду "керченського інциденту". Тому Росія не брала участі в слуханнях.

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня постановив, що Росія має звільнити українських моряків і передати Україні конфісковані під час інциденту українські судна. Москва та Київ також мали до 25 червня надати звіти про інцидент у Керченській протоці. МЗС Росії 25 червня направило до Міжнародного трибуналу з морського права та посольства України ноти з первинною інформацією щодо виконання приписаних трибуналом тимчасових заходів, що стосуються звільнення українських моряків і кораблів, затриманих у Керченській протоці.

У Росії 24 українцям, що перебували на суднах, зокрема двом працівникам СБУ, пред'явлено обвинувачення в "незаконному перетині кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства або із погрозою його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

24 військові моряки повернулися в Україну 7 вересня у рамках взаємного звільнення Україною та РФ утримуваних осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

Дві третини українців підтримують довгострокове збільшення фінансування безпеки та оборони - соцопитування

Результати другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Київська організація Червоного хреста звернулася до правоохоронних органів у зв'язку з порушеннями в Печерській організації після відповідного звернення на інформлінію - голова міськорганізації

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА