19:59 11.11.2019

SpaceX відмовилася від "вилову" обтічника ракети SpaceX через негоду в Атлантиці

2 хв читати
SpaceX відмовилася від "вилову" обтічника ракети SpaceX через негоду в Атлантиці

Рятувальні судна не стали ловити в спеціальні надводні мережі частини багаторазового обтічника ракети-носія Falcon 9, яка стартувала в понеділок на орбіту з 60 інтернет-супутниками, повідомила компанія-розробник SpaceX.

Причиною тому - сильне хвилювання поблизу Атлантики, де на парашутах повинні були спуститися дві частини обтічника після запуску ракети. За даними компанії, існувала "заклопотаність з приводу надійності конструкції для лову в умовах сильних хвилювань на морі".

Проте спеціальні рятувальні судна Ms. Tree і М s. Chief компанії SpaceX спрямовані до місця приводнення частин обтічника для спроби їх підйому на борт.

Як повідомлялося, в понеділок важка ракета-носій Falcon 9 успішно стартувала на орбіту з 60 міні-супутниками, призначеними для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Запуск двоступеневої ракети Falcon 9 компанії SpaceX був здійснений о 09:56 за Східним часом США із 40-го стартового комплексу на космодромі NASA на мисі Канаверал в штаті Флорида. Відео старту SpaxeX опублікувала в Twitter.

Перший багаторазовий ступінь ракети носія Falcon 9, який вперше використовувався в четвертий раз, через вісім з половиною хвилин після старту в автоматичному режимі здійснив м'яку посадку на плавучу платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані біля узбережжя штату Південна Кароліна.

Компанія SpaceX уперше повторно використала носовий обтічник корисного навантаження, яким під час запуску в квітні була оснащена ракета Falcon Heavy.

Після відокремлення від ракети частини обтічника повинні були на парашутах спуститися в зазначений район Атлантики.

Це вже друге виведення на орбіту групи інтернет-супутників в межах проекту Starlink компанії SpaceX за допомогою ракети-носія Falcon 9. Перші 60 супутників були запущені на орбіту в кінці травня.

Компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети. Передбачається, що всі вони будуть виведені на орбіту після 2020 року. Загальна сума інвестицій для реалізації проекту оцінюється в $ 10 млрд.

Раніше власник компанії SpaceX Ілон Маск повідомляв, що для забезпечення мінімального покриття потрібно, щонайменше, шість запусків ракет з 60 супутниками, тобто 360 апаратів, а для середнього - 12 запусків, які дозволять створити угруповання з 720 апаратів.

SpaceX є однією з цілої низки компаній, які прагнуть розмістити на орбіті великі орбітальні угруповання супутників для забезпечення глобального інтернет-покриття. Серед них - OneWeb, Telesat, LeoSat і Amazon. Як повідомлялося, компанія OneWeb в лютому поточного року також вивела на орбіту перші шість супутників своєї власної системи.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чи потрібна мілітаризація українського суспільства: ставлення громадян

Оцінка громадської думки щодо діяльності українських органів влади, ефективності управління та напрямків розвитку країни

Ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

Презентація Другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Динаміка зовнішньої і внутрішньої політичної ситуації довкола війни

Український Червоний Хрест заявляє про свою рішучість у боротьбі з корупцією та іншими порушеннями корпоративних норм

Брифінг голови Київської міської організації Українського Червоного Хреста Тетяни Гоєнко щодо підозр у неправомірній діяльності колишньої керівниці районної організації Українського Червоного Хреста в Києві

У Київраді планують заблокувати захист зелених зон

Кадрові та структурні зміни в українській владі. Що за ними?

Прес-конференція засновників Громадської спілки "Маніфест 42" на тему "Тилові силовики проти бізнесу: корупційний тиск продовжується"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА