14:55 17.09.2020

Автор КИРИЛО ХОМЯКОВ

Навіщо Дніпру новий аеропорт?

2 хв читати
Навіщо Дніпру новий аеропорт?

Кирило Хом’яков, Голова Державного агентства інфраструктурних проектів України

 

Державне агентство інфраструктурних проектів України разом з Міністерством інфраструктури розпочало перший етап будівництва нового аеродрому в Міжнародному аеропорту "Дніпропетровськ". Це надзвичайно важлива подія для мешканців міста Дніпро та області. Пояснюю чому.

Існуючий аеродром аеропорту "Дніпропетровськ" збудований ще в середині минулого століття. Його поточний стан не відповідає вимогам, які на сьогоднішній день висуваються для сучасних аеродромів: зношені покриття, застаріле, як морально, так і фізично обладнання.

Питання реконструкції аеродрому опрацьовувалося неодноразово. Уперше – в 2008-2009 роках, коли місто Дніпропетровськ було кандидатом на прийом матчів фінальної стадії чемпіонату Європи 2012 року з футболу і відповідно аеропорт мав забезпечити прийом значної кількості вболівальників, але тоді місту не вдалося вибороти це право, і питання реконструкції аеродрому відповідно не було вирішено. Вдруге - це питання розглядалося в 2013 році, коли Україна виборола право приймати чемпіонат Європи з баскетболу 2015 року. Тоді навіть було розроблено проєкт реконструкції аеродрому і затверджено його Урядом. Але через політичні події 2014 року Україна втратила право приймати цей чемпіонат і знову питання реконструкції аеродрому стало неактуальним.

Новий аеродром матиме:

  • злітно-посадкову смугу довжиною 3200 метрів
  • магістральну та з’єднувальні руліжні доріжки
  • нові перони
  • сучасне світлосигнальне і метеорологічне обладнання
  • радіотехнічні засоби посадки, які дозволять експлуатацію аеродрому за складних погодних умов, що, актуально для міста Дніпро, оскільки його розташування біля річки Дніпро спричиняє часті та густі тумани, а діючий аеродром в таких умовах не в змозі забезпечити прийом та виліт повітряних суден.

Нова злітно-посадкова смуга дозволить приймати повітряні судна кодової букви "Е" (типів Boeing-777).

 

Проєктом будівництва нового аеродрому передбачено, що виконання робіт буде здійснюватися без припинення польотів в діючому аеропорту "Дніпропетровськ". Тому перший етап – це саме підготовчі роботи, зокрема:

 

  • демонтаж трансформаторних підстанцій і системи дистанційного керування;
  • винесення кабелів зв’язку та електропостачання;
  • перемикання світлосигнального обладнання;
  • переміщення метеомайданчика тощо.

 

Строк виконання цих робіт - до двох місяців, вартість близько 12 млн гривень. Це дозволить після завершення тендеру на вибір генерального підрядника в найкоротші терміни перейти безпосередньо до будівництва аеродрому. Його загальна вартість складе близько 6 мільярдів гривень.

За нормативними термінами для об’єктів такого рівня складності будівництво нового аеропорту в Дніпрі триватиме близько трьох років. Фінансування передбачається здійснювати за рахунок коштів державного бюджету.

Паралельно з будівництвом злітно-посадкової смуги ТОВ "НС-Дніпро" розпочали зведення нового терміналу, який забезпечить сучасний рівень комфорту та послуг для пасажирів.

Якщо фінансування проєкту буде стабільним, уже за кілька років дніпряни отримають новий сучасний аеропорт, побудований за всіма міжнародними стандартами. 

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА