17:03 05.01.2021

Автор ВАЛЕНТИН НАЛИВАЙЧЕНКО

Наслідки безглуздого і ймовірно корумпованого рішення про закупівлю електрики з Білорусі будуть доволі серйозними

2 хв читати
Наслідки безглуздого і ймовірно корумпованого рішення про закупівлю електрики з Білорусі  будуть доволі серйозними

Валентин Наливайченко, народний депутат України, ВО "Батьківщина", секретар комітету ВРУ з питань інтеграції України з Європейським Союзом

 

Мав розмову з колегами із Литви та Єврокомісії.

Сказати, що європейські партнери розчаровані рішенням української влади купувати електрику з Білоруської АЕС, - нічого не сказати.

Як же так, ваші президент і прем'єр почали цей рік з руйнування власного енергоринку та всупереч спільній позиції ЄС щодо санкцій проти режимів в Білорусі та РФ?!

Ще восени 2020-го українська влада на офіційному рівні запевняла партнерів з Євросоюзу, що в жодному разі не планує співпрацювати з путінською АЕС в Білорусі, а з нового року віроломно почала купувати (!) у неї струм.

Білоруська АЕС була демонстративно збудована на самісінькому кордоні з Литвою – за 80 км від Вільнюса, що створює додаткову небезпеку для країн регіону. Всі країни Балтії, а також Польща, рік тому оголосили тотальний бойкот енергетичному проєкту Кремля, націленому на енергетичну експансію в регіоні.

Парламентами всіх цих країн ухвалені закони про заборону купівлі електрики з АЕС і скеровані заклики до союзників в ЄС та НАТО.

Завдяки єдності наших партнерів, Білоруська АЕС фактично втратили ринок збуту, з розрахунком на який її будували. Але тут трапилося те, чого європейці і уявити собі не могли - на допомогу Лукашенку і Путіну прийшла Україна.

Ми - країна, яка потерпає від збройної агресії та окупації Росії, за рішенням нашої ж влади тепер фінансуємо проєкт Кремля в Білорусі.

Що це? - Це ніщо інше, як зухвала диверсія проти національних інтересів України. Російська п‘ята колона всередині країни поставила під загрозу основу основ підтримки нашої держави в ЄС та НАТО.

Символічно, що 1 січня Конгрес США подолав вето і запровадив санкції щодо «Північного потоку-2», щоб зберегти український газовий транзит і енергетичну стабільність в регіоні. І в цей же самий день Україна по суті прийняла рішення профінансувати за власний кошт інший енергетичний проєкт кремля – Білоруську АЕС.

Більш недолугого зовнішньополітичного рішення від української влади годі було й уявити!

На жаль, але наслідки такого безглуздого і ймовірно корумпованого рішення нашої влади будуть доволі серйозними. І ззовні, і всередині країни.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА