Інтерфакс-Україна
18:38 04.12.2024

Мінрозвитку представило концепцію електронної системи ціноутворення в будівництві

2 хв читати

Міністерство розвитку громад і територій (Мінрозвитку) презентувало концепцію електронної системи ціноутворення в будівництві, мета якої - аналіз і прогноз вартості будівництва об'єктів із публічним фінансуванням.

Передумовами до створення системи стали відсутність дієвих інструментів для громадського контролю вартості будівництва об'єктів за публічні кошти і потреба в стандартизації даних про будматеріали та ресурси, повідомила директорка департаменту ціноутворення, економіки та організації будівництва Мінрозвитку Інна Вахович під час презентації концепції в середу.

Серед ключових елементів системи ціноутворення - бази даних об'єктів-аналогів, вартості конструктивів, цін на матеріально-технічні та трудові ресурси. Водночас для функціонування системи необхідна низка класифікаторів: конструктивів, робіт, професій, будматеріалів, машин і механізмів.

За словами Вахович, функціонал бази даних об'єктів-аналогів дасть змогу визначати вартість будівництва на стадії планування інвестицій, а бази даних вартості конструктивів - оперативно оцінювати вартість будівництва на етапі техніко-економічного обґрунтування та ескізного проєкту і розраховувати вартість під час інформаційного моделювання будівель.

База даних цін на ресурси міститиме перелік основних будматеріалів, а також дасть змогу аналізувати ціни ресурсів на ринку та дані кошторисів, завантажених до Єдиної е-системи у сфері будівництва.

Концепція створення системи передбачає формування електронних кабінетів виробників, імпортерів, постачальників, проєктувальників/кошторисників, замовника будівництва, а також міністерства та профільних асоціацій.

Система стане інструментом для контролю громадськістю цін у будівництві, забезпечить прозорість формування вартості будівельних робіт, а також кроком у напрямі BIM-технологій, зазначила Вахович. Також вона зазначила, що система не є інструментом обмеження цін на будматеріали або для заміни роботи кошторисників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ІМК у 2024р отримав чистий прибуток $54,5 млн

Україна в 2024/25 МР експортувала 494 тис. тонн цукру – "Укрцукор"

Мінекономіки та парламентський комітет розширять перелік локалізованих товарів через звернення виробників

Експорт зерна з початку 2024/25 МР відстає на 6 млн тонн від минулорічного - Мінагрополітики

Мінекономіки та EMF мають намір створити дорадчу раду з питань житлового фінансування в Україні

Аграріям в 2025р планують повернути в роботу 65 тис. га розмінованих сільгоспугідь – перший замміністра агрополітики

Виробники ще 25 видів продукції долучаться до політики локалізації – депутат

Основним позитивом весняної посівної кампанії-2025 є сталість роботи аграріїв – міністр агрополітики

Revolut веде перемовини з НБУ про отримання банківської ліцензії

Експорт агропродукції у квітні скоротився на 23,4%, ріст продемонстрували тільки рослинні олії - УКАБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА