Інтерфакс-Україна
10:51 12.12.2024

Проблеми інсталяції газотурбінних установок - синхронізація з мережею та модернізація розподільчого обладнання, вважає топменеджер "Енерго-плюс"

2 хв читати
Проблеми інсталяції газотурбінних установок - синхронізація з мережею та модернізація розподільчого обладнання, вважає топменеджер "Енерго-плюс"

Проблемами інсталяції газотурбінних установок (ГТУ) в Україні є синхронізація з електромережею та модернізація розподільчого обладнання, вважає виконавчий директор науково-виробничого підприємства "Енерго-Плюс" (Кременчук) Вадим Литвиненко, яке у серпні 2024 року ввело в експлуатацію ГТУ Mitsubishi потужністю 23,8 МВт у центральній частині України.

"І газопоршневі, і газотурбінні станції розглядаються в усьому світі як резервне або аварійне джерело живлення, яке працює автономно від електромережі (…). Перед "Енерго-Плюс" постала принципово інша задача – газотурбінна станція мала використовуватись як постійне джерело енергопостачання. Тому першою проблемою, яку потрібно було вирішити, стала синхронізація роботи установки з існуючою мережею", – сказав Литвиненко в інтерв’ю інформаційному порталу Енергореформа.

Він зазначив, що в Україні дефіцит фахівців, які можуть робити розрахунки динамічної стійкості енергосистеми, тобто синхронізувати нову генерацію з мережею, тому важливу роль в оперативному – за 4 місяці – підключенні ГТУ зіграла наявність власного фахівця.

Другою проблемою Литвиненко назвав розв'язання задачі оперативної модернізації наявного розподільчого обладнання, бо вузли більшості з них вже зношені та потребують заміни, а це значить, що підключати найсучаснішу генеруючу установку без заміни обладнання проблематично.

Виконавчий директор зауважив, що "начинка" розподільчих пристроїв сама по собі не є проблемою, оскільки представлена на ринку цілою низкою європейських виробників, але його поставка триває від пів року. Виходячи з досвіду компанії, суттєво скоротити строки надходження обладнання дозволила можливість підготовлювати його силами виробників, які входять у консорціум "Енерго-Плюс".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА