Інтерфакс-Україна
10:51 12.12.2024

Проблеми інсталяції газотурбінних установок - синхронізація з мережею та модернізація розподільчого обладнання, вважає топменеджер "Енерго-плюс"

2 хв читати
Проблеми інсталяції газотурбінних установок - синхронізація з мережею та модернізація розподільчого обладнання, вважає топменеджер "Енерго-плюс"

Проблемами інсталяції газотурбінних установок (ГТУ) в Україні є синхронізація з електромережею та модернізація розподільчого обладнання, вважає виконавчий директор науково-виробничого підприємства "Енерго-Плюс" (Кременчук) Вадим Литвиненко, яке у серпні 2024 року ввело в експлуатацію ГТУ Mitsubishi потужністю 23,8 МВт у центральній частині України.

"І газопоршневі, і газотурбінні станції розглядаються в усьому світі як резервне або аварійне джерело живлення, яке працює автономно від електромережі (…). Перед "Енерго-Плюс" постала принципово інша задача – газотурбінна станція мала використовуватись як постійне джерело енергопостачання. Тому першою проблемою, яку потрібно було вирішити, стала синхронізація роботи установки з існуючою мережею", – сказав Литвиненко в інтерв’ю інформаційному порталу Енергореформа.

Він зазначив, що в Україні дефіцит фахівців, які можуть робити розрахунки динамічної стійкості енергосистеми, тобто синхронізувати нову генерацію з мережею, тому важливу роль в оперативному – за 4 місяці – підключенні ГТУ зіграла наявність власного фахівця.

Другою проблемою Литвиненко назвав розв'язання задачі оперативної модернізації наявного розподільчого обладнання, бо вузли більшості з них вже зношені та потребують заміни, а це значить, що підключати найсучаснішу генеруючу установку без заміни обладнання проблематично.

Виконавчий директор зауважив, що "начинка" розподільчих пристроїв сама по собі не є проблемою, оскільки представлена на ринку цілою низкою європейських виробників, але його поставка триває від пів року. Виходячи з досвіду компанії, суттєво скоротити строки надходження обладнання дозволила можливість підготовлювати його силами виробників, які входять у консорціум "Енерго-Плюс".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінфін понизив ставку річних доларових ОВДП до 4,17-4,25% річних

Обсяг виданих у 4 міс.-2025 за програмою "єОселя" кредитів скоротився на 40%

В Україні набули чинності нові правила проведення лабораторних досліджень молокопродуктів на ринках

Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві видав у 2025р лише 24 кредити на 39,7 млн грн - міністр

НБУ визнав ділову репутацію 5-го президента та мажорітарія МІБ Порошенка небездоганною через санкції – реліз

Уряд оновив правила компенсації за розмінування сільгоспугідь

Через зимові обстріли Росія завдала Україні втрат обсягом майже 50% від всього видобутку газу - Шмигаль

Уряд цього тижня передасть Раді пропозиції щодо міжнародних експертів для відбору членів РП - Підласа

"Енергоатом" за 2024 р. отримав 1,3 млрд грн чистого прибутку

Індустріальний парк - точка зростання економіки і магніт для інновацій, інвестицій і талантів - Василь Хмельницький

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА