Інтерфакс-Україна
13:24 07.03.2025

Бачимо тренд вичікування бізнесу в газовій генерації через нестабільну ситуацію на ринку газу – директор "ЕНЕРГО-ПЛЮС"

2 хв читати

Питання газової генерації залишається актуальним для бізнесу, особливо в умовах енергетичних викликів, але за нестабільної ситуації на ринку газу спостерігається певна вичікувальна позиція у розвитку такої генерації, зазначив директор ТОВ НВП "ЕНЕРГО-ПЛЮС" Євген Корф.

"Попит на когенераційні установки значною мірою залежить від ринкових умов, вартості палива та прогнозованої стабільності регуляторної політики. Останні зміни у ціноутворенні на газ, а також дискусії щодо змін механізму спецобов’язків – ПСО, вплинули на інвестиційні рішення бізнесу. Деякі підприємства зайняли вичікувальну позицію, оцінюючи рентабельність проєктів у нових умовах", – сказав він у коментарі "Енергореформі".

Водночас, за його словами, інтерес до когенерації не зник – компанії, для яких стабільність енергопостачання є критичною, продовжують розглядати цей варіант як частину своєї енергетичної стратегії.

"Щодо прогнозів, то важливо розуміти, якими будуть подальші рішення уряду та ринкові умови. Якщо регуляторні умови залишаться прогнозованими, а вартість газу – прийнятною, то попит на газову генерацію до кінця року може стабілізуватися", – зазначив Корф.

Як повідомлялося, українське НВП "ЕНЕРГО-ПЛЮС" засноване у 2013 році. Основна діяльність – проєктування, розробка, впровадження систем промислової автоматизації, електропостачання та різних електротехнічних систем для українських підприємств та приватних компаній. Воно одним з перших в Україні ввело в експлуатацію газотурбінну установку 24 МВт у центрі України.

Згідно з постановою уряду від 6 березня 2022 року №222, група "Нафтогаз" постачає ресурс в рамках ПСО для теплоелектроцентралей, які виробляють е/е в теплофікаційному циклі, по 16,5 тис грн/тис. куб. м (тут і далі з ПДВ), для ТЕС та ТЕЦ, які виробляють е/е в конденсаційному циклі, – по 10,95 тис. грн/тис. куб м, для газотурбінних та газопоршневих установок – по 16,5 тис. грн/тис. куб. м.

Від початку 2024 року РФ здійснила 17 масованих атак по газовій інфраструктурі України. В кінці лютого, глава групи Роман Чумак зазначав, що ситуація з газом в Україні через обстріли РФ непроста, але не критична й перебуває під повним контролем. "Нафтогаз" здійснює імпорт газу в обсягах, необхідних для збалансування системи та задоволення потреб всіх груп споживачів.

Зі свого боку міністр енергетики України Герман Галущенко в бліц-інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" на початку лютого зазначив, що країна потребуватиме імпорту щонайменше 1 млрд куб. м газу до кінця року.

На думку члена наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрія Бойка, ситуація з природним газом в Україні викликає необхідність забезпечувати роботу генераційних установок не тільки на цьому виді палива, а й на альтернативних.

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА