Інтерфакс-Україна
21:07 14.03.2025

Доля е/е у собівартості виробництва титанового концентрату в Україні зросла з 30 до більш 60% через тарифи – СЕО "Велти"

3 хв читати
Доля е/е у собівартості виробництва титанового концентрату в Україні зросла з 30 до більш 60% через тарифи – СЕО "Велти"

Частка електроенергії у собівартості виробництва титанового концентрату в Україні з 2022 року зросла з 30% до більш 60% через ріст енерготарифів, заявив СЕО і співвласник групи компаній "Велта" з активами з видобутку титановмісних руд у Новомиргороді (Кіровоградська обл.) Андрій Бродський.

"Для нас 2022 рік був дуже непоганим, не дивлячись на війну. Були дуже непогані світові ціни, ми експортуємо 100% концентратів, які ми виробляємо. Тому ми впевнено себе почували, не дивлячись навіть на те, що ми вимушені були перейти на експорт через порти Польщі та Румунії. Але 2023 і 2024 роки нас дуже-дуже підкосили. Через енергетику", - сказав СЕО на Саміті експортерів-2025, організованому виданням Forbes Ukraine в Києві в п'ятницю.

Він зазначив, що незважаючи на таке подорожчання, компанія отримала лише близько 50% електроенергії від того, що було необхідно для виробництва. "Звісно, ми виконали 50% від наших планів. Фінансовий результат я зараз не назву, але він зовсім не той, на який ми б хотіли розраховувати", - додав Бродський.

CEO закликав владу України до більш зрозумілої політики у плані забезпечення електроенергією енергоємних підприємств. Зі свого боку тим компанія буде будувати сонячну електростанцію та іншу власну свою генерацію, як тільки зможе.

"І я не розумію, відверто кажучи, як ми збираємося розвивати нові проекти, саме у гірничо-металургійному комплексі, з такою вартістю і з таким постачанням електроенергії", - резюмував бізнесмен.

Відповідаючи про стосунки із державою, голова компанії констатував, що фабрика сплачує податки і робить все, що вимагає держава. Зокрема, проходить експортний контроль, якого не було 20 років.

Торкаючись інвестицій, гендиректор повідомив, що на початку діяльності капітальні інвестиції були на рівні $96 млн, а потім зросли до $112 млн.

"Але ми інвестуємо постійно. Зараз я загальну суму не скажу. У подальшому ми будемо інвестувати ще більше", - сказав Бродський, уточнивши, що компанія експортує всю вироблену продукцію у США та ЄС.

З китайського ринку компанія пішла ще до початку Великої війни, уточнив він.

"У 2022 році в нас був дуже невеличкий запит з Китаю на майже 500 тон. Ми подали документи до Держекспортконтролю, отримали відмову і більше не намагаємося це робити", - сказав СЕО.

Стосовно напрямку розвитку компанії, то вона рухається в декількох напрямках, зокрема у розширенні видобутку, а також займається подальшим переділом продукції сировини, яка добувається, повідомив Бродський. За його словами, йде робота над будівництвом заводу із випуску титанових виробів за власною інноваційною технологією у США.

"Ми готуємо цей проєкт. Ми інвестували туди певні кошти, але зараз ми не так активно це фінансуємо, тому що є проблеми в основному бізнесу тут, через війну, через енергетику саме. Але цей проєкт розвивається і я сподіваюся, що за якийсь час ми розпочнемо будувати завод у США", - прогнозує гендиректор.

ТОВ "ВКФ Велта" зареєстровано у квітні 2000 року. Основною діяльністю є видобуток та виробництво ільменітового концентрату.

ТОВ "Велта Холдинг" належить 100% ТОВ "ВКФ "Велта". Кінцевими бенефіціарами є три фізособи: Андрій Бродський (60%), Вадим Москаленко (20%) та Віталій Малахов (20%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА