18:30 19.10.2017

Наступним етапом медреформи має стати розробка комплексної фармацевтичної політики - думка

3 хв читати
Наступним етапом медреформи має стати розробка комплексної фармацевтичної політики - думка

Медична реформа та зміни в системі охорони здоров'я мають включати збалансовану фармацевтичну політику, вважає генеральний директор фармацевтичної компанії ТДВ "ІнтерХім" (Одеса) Анатолій Редер.

"Ми за реформу. Ми розуміємо, що без реформи не буде ані медицини, ані її фармацевтичної частини. Але ми хотіли б, щоб це була прорахована, комплексна реформа, яка враховувала б, зокрема, той факт, що в Україні існує потужна фармацевтична промисловість", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Гендиректор "ІнтерХіму" наголосив, що в ухвалених Верховною Радою законопроектах про медреформу (№6327 та №6604) немає згадки про фармацевтичну політику та фармацевтичний ринок.

"Минулого року лунали заяви, що формуватиметься фармацевтична політика, але відтоді цей процес завис. І на сьогодні сформульованої фармацевтичної політики держави по факту немає. А це необхідна умова, яка дала б можливість просунутися в розвитку галузі", - сказав він.

А.Редер наголоcив, що нині фармацевтична галузь гостро потребує оновлення законодавчої та нормативної бази.

"Це питання, пов'язані з регулюванням, з визначенням норм виробництва і контролю якості, це питання єдиного збалансованого підходу до всіх учасників ринку", - сказав він.

"На сьогодні на фармринку існують певні виклики, які можуть привести до зміни цінової політики на ринку та підвищення цін. Ринок переформатовується і перебуває в дисбалансі. Він очікує розумного регулювання, яке має ґрунтуватися на європейських підходах, але водночас бути максимально адаптованим до національної специфіки ринку", - зазначив гендиректор фармкомпанії.

А.Редер також наголосив, що українські виробники ліків завжди виступали за впровадження сучасних стандартів у питаннях виробництва та регулювання, і професійна спільнота готова і надалі виступати надійним партнером держави в процесі формування необхідної нормативно-правової бази.

"Українські фармвиробники представляють значущий сегмент у галузі та економіці. Лише торік ми спрямували до бюджету сумарно близько 5 млрд грн податків. Свого часу ми були ініціаторами посилення стандартів виробництва. Ми наполягли на запровадженні вимог GMP. Ми хочемо працювати прозоро, хочемо довести, що виробляємо суперякісні ліки, і хочемо, щоб цей факт знаходив підтримку і віддзеркалення в державній політиці регулювання національного ринку ліків", - наголосив А.Редер.

Як повідомлялося, Верховна Рада в четвер підтримала в другому читанні і в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327), який дає старт медичній реформі.

ТДВ "ІнтерХім" - один із провідних українських виробників готових лікарських засобів і фармацевтичних субстанцій. Виробництво сертифіковане на відповідність стандартам GMP (Належної виробничої практики). Асортиментний портфель ТДВ "ІнтерХім" включає вісім фармацевтичних субстанцій, понад 80 номенклатурних одиниць готових лікзасобів, зокрема чотири оригінальні препарати "Феназепам", "Гідазепам", "Аміксин", "Левана". "Аміксин" та "Гідазепам" входять до ТОП-50 фармпрепаратів в Україні. Частка оригінальних ліків у структурі реалізації фармвиробника становить близько 45%.

"ІнтерХім" входить до Асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ).

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нацполіція почне працювати на пунктах пропуску митниці з наступного тижня - Продан

Перший досвід роботи в номінаційному комітеті виявився кращим за очікування - глава представництва IFC

АМКУ пропонує Кабміну вирішити проблему з обладнанням бюджетних установ лічильниками газу з дистанційним переданням даних

Реформа електроенергетики в Україні важливіша за трансформацію газового сектора - Шефчович

Мінфін і МВС очікують від бізнесу зауважень і порад щодо нових заходів митного контролю в рамках боротьби з контрабандою

Мінінфраструктури планує переконати Tesla створити Gigafactory в Україні

Незалежна асоціація телерадіомовників вимагає передати частоти "112.Україна" регіональним мовникам

Мінінфраструктури має намір створити 5 авіахабів і 20 міжнародних аеропортів в Україні до 2030 року

Розенко: В Україні зараз розумний баланс ціни на газ і системи субсидій

Комітет ОПЕК+ рекомендував збільшити видобуток нафти на 1 млн б/д

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА