Інтерфакс-Україна
20:42 24.10.2017

Glencore купує контроль над МГЗ

2 хв читати
Glencore купує контроль над МГЗ

Генеральний директор ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" (МГЗ) Дмитро Мирний повідомив працівникам про зміну власника підприємства: швейцарська компанія Glenсore купує завод в Об'єднаної компанії "РусАл".

"Найближчим часом ми очікуємо приїзду на завод керівних фахівців з Glencore. За нашою інформацією, компанія "РусАл" веде з Glencore переговори про збереження поставок глинозему", - йдеться у зверненні директора, яке оприлюднила єдина первинна організація профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості України проммайданчика МГЗ.

"Ми очікуємо, що перехідний період триватиме близько року", - зазначив Д.Мирний.

Він вказав, що угоду схвалив уряд України.

"Всі права співробітників, як і раніше, будуть неухильно дотримуватися. Підприємство продовжить працювати в звичайному режимі, виробляючи продукцію відповідно до чинних угод", - підкреслив генеральний директор.

У його зверненні також сказано, що Glencore International працює в 50 країнах, в штаті підрозділів цього одного з найбільших світових постачальників сировинних товарів і рідкоземельних матеріалів понад 150 тис. співробітників. Виручка компанії в 2016 році становила $177 млрд, скоригована EBITDA - $10 млрд.

Один з працівників комбінату повідомив агентству "Інтерфакс-Україна", що наразі вже розпочато зміну вивісок на підприємстві.

Як повідомлялося, АМКУ минулого тижня повідомив про дозвіл Glenсore придбати понад 50% в ТОВ "МГЗ" (с. Галицинове, Миколаївська область) і трьох інших українських компаніях, підконтрольних ОК "РусАл".

АМКУ уточнив, що надав право на концентрації, в результаті яких група Glenсore увійде в капітал іноземних компаній "Гордана Холдінгс А.В.В." і "Гандель Інтернешнл А.В.В." (Обидві - Аруба), які є учасниками ТОВ "Компанія "Алюміній України" і "Гуардон Україна" (обидва - Київ), які безпосередньо володіють 13,96% і 86,04% частками в МГЗ відповідно.

У жовтні 2016 року Україна ввела санкції проти ОК "РусАл" і пов'язаної з нею компанії Judson Trading Limited (Кіпр). Серед заборонних заходів блокування активів - тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним її майном, обмеження торгових операцій в Україні, запобігання виведенню капіталу з країни, зупинка виконання економічних і фінзобов'язань. Серед них також - заборона на держзакупівлю низки товарів і послуг, повна або часткова заборону на укладання угод з цінними паперами з особами, які підпали під санкції, і заборона НБУ на реалізацію низки платежів.

МГЗ в 2016 році наростив випуск глинозему на 2% порівняно з 2015 роком - до 1,510 млн тонн.

ОК "РусАл" створена в 2007 році під час злиття алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ "РусАл", "СУАЛа" і швейцарського трейдера Glencore.

"РусАлу" в Україні належить також близько 29% в ЗАлКу, 68,01% акцій якого повернуті в держвласність. "РусАл" оскаржує повернення акцій у держвласність у Міжнародному центрі з урегулювання інвестиційних спорів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк покращив оцінку дефіциту електроенергії на 2025–2027 рр.

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА