Інтерфакс-Україна
13:09 16.01.2018

На "Південмаші" очікують отримання на початку 2018 р. нового замовлення на виготовлення РН "Зеніт"

3 хв читати
На "Південмаші" очікують отримання на початку 2018 р. нового замовлення на виготовлення РН "Зеніт"

ДП "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" (ПМЗ, Дніпро) розраховує на відновлення програми з комерційних запусків супутників за допомогою ракети-носія (РН) "Зеніт" у рамках міжнародного проекту Sea Launch і очікує отримання нового замовлення на виготовлення РН "Зеніт" уже на початку 2018 року.

"У квітні 2017 року між компанією S7 Sea Launch Limited і "Південмашем" укладено контракт на виготовлення дванадцяти одиниць РН "Зеніт", у рамках якого вже виконується замовлення на виготовлення двох виробів із терміном їх постачання у 2018 році. Очікується додаткове замовлення на три вироби в лютому 2018 року", - зазначено в повідомленні на сайті підприємства.

Як повідомлялося, консорціум Sea Launch з комерційних запусків супутників із морського космодрому в Тихому океані було створено в 1995 році. На першому етапі його акціонерами стали американська Boeing (40%), російська РКК "Енергія" (25%), українські ДКБ "Південне" та ДП "Південмаш" (разом 15%), а також англо-норвезька Кvaerner Group (20%). Після реорганізації у 2010 році 95% акцій компанії володіла Energia Overseas Limited (EOL) - "внучка" РКК "Енергія" (РФ), 3% - американської Boeing, 2% - норвезької Aker Solutions. З 1995 року по травень 2014 року за програмою Sea Launch виконано 36 пусків РН "Зеніт-3SL", зокрема 33 успішних. У серпні 2014 року Sea Launch оголосив про припинення запусків у рамках програми зі зниження витрат, щоб уникнути очікуваного дефіциту пускової програми, та про відновлення пусків у середині 2015-2016 років.

У вересні 2016 року Sea Launch SA і російська S7 Group оголосили про досягнуту домовленість щодо купівлі активів Sea Launch. Закриття угоди планувалося на 2017 рік, після отримання схвалення Директорату з контролю оборонної торгівлі (DDTC) і Комітету з іноземних інвестицій США (CFIUS).

У червні 2017 року ДП "Південмаш" повідомило про укладення у квітні 2017 року з компанією S7 Sea Launch Limited угоди на виробництво та постачання 12 ракет-носіїв серії "Зеніт" для дослідження й використання космосу з мирною метою в рамках міжнародних програм "Морський старт" і "Наземний старт". Виробництво РН "Зеніт" на потужностях "Південмашу" було призупинено в 2014 році через фінансові проблеми, що виникли в операторів проектів Sea Launch і Land Launch. РН "Зеніт-3SL" створено на основі двоступеневої РН "Зеніт-2" розробки ДП "КБ "Південне" і виробництва ДП "Південмаш", розгінний блок ДМ-SL розроблений і виробляється в РКК "Енергія" (РФ).

Згідно з озвученими SL у 2016 році даними, відновлення пускової діяльності за програмою було заплановане орієнтовно на кінець 2018 року.

З 2008 року з міркувань економічної доцільності комерційні запуски супутників за допомогою РН "Зеніт" масою до 4,5 тонни здійснюються з космодрому "Байконур" (Казахстан) у рамках програми Land Launch, а понад 4,5 тонни - з морського космодрому. За цей час із "Байконуру" було запущено чотири супутники, останній запуск здійснено в грудні 2017 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Система страхування воєнних ризиків може запрацювати досить швидко після прийняття відповідного законопроєкту

"Інтерпайп" нарощує присутність на ринку Близького Сходу та Північної Африки

Бюджетні надходження від військового збору в І кв.-2025 виросли в 3,7 раза

Підприємці легпрому просять Зеленського втрутитися в ситуацію щодо тиску правоохоронців на користь імпортерів

Україна залучить $84 млн від Світового банку в межах проєкту HOPE

Кількість платників податків-членів Клубу білого бізнесу зменшилась на 55 в Ікв.-2025

"Нафтогаз" має на зиму сценарій з обмеженням споживання, але навряд чи допустить його – член НР Бойко

Міністр фінансів заперечує плани підняття податків

Споживання е/е продовжує знижуватися протягом тижня в умовах профіциту потужності СЕС – "Укренерго"

Ferrexpo констатує збільшення блокування відшкодування ПДВ через санкції до Жеваго і дистанціюється від головного акціонера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА