Інтерфакс-Україна
16:23 25.01.2018

Жорсткість монетарної політики матиме обмежений вплив на валютну ліберазіацію

2 хв читати
Жорсткість монетарної політики матиме обмежений вплив на валютну ліберазіацію

Рішення Національного банку України (НБУ) про підвищення облікової ставки матиме обмежений вплив на подальші рішення центробанку в напрямку валютної лібералізації.

"Лібералізація валютного ринку - це пріоритет для НБУ. Ми неодноразово говорили, що ті обмеження, які в нас сьогодні ще присутні, є стримуючими для припливу прямих іноземних інвестицій в українську економіку. Тому закон про валюту, який практично готовий, ми незабаром будемо представляти на Національну раду реформ, будемо вносити в парламент як пріоритетний", - сказав в.о. глави Нацбанку Яків Смолій під час монетарного брифінгу в Києві в четвер.

Заступник голови Нацбанку Олег Чурій повідомив, що центробанк повинен балансувати між метою відносно низької та стабільної інфляції і негативним впливом валютних обмежень на зростання ВВП.

"Якщо говорити про лібералізацію, то основним критерієм в цьому році для подальшої лібералізації буде стан валютного ринку, оскільки лібералізація, в першу чергу, спрямована на стимулювання економічного зростання", - сказав він.

Як повідомлялося, Нацбанк України в рамках подальшої валютної лібералізації має намір дозволити репатріацію дивідендів за 2017 рік має намір послабити обмеження на дострокове погашення зовнішніх кредитів. Рішення про дивіденди буде ухвалено після аналізу прогнозної інформації банків про плани їх клієнтів по перерахуванню відповідних доходів.

Регулятор також може розглянути можливість подальшого ослаблення обмежень на дострокове погашення кредитів.

У далекій перспективі центробанк має намір дозволити клієнтам банків купувати валюту на умовах "форвард" під погашення валютних кредитів, скасувати вимогу про попереднє депонування коштів при купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку на окремому рахунку (режим "Т + 1"), а також знизити норматив обов'язкового продажу валюти.

Відносно банків НБУ має намір покроково переглянути ліміти загальної відкритої валютної позиції з метою в перспективі вийти на схему 5/5 (довга/коротка) з 1/10, а також скасувати добовий ліміт на купівлю валюти в позицію банку, який наразі встановлено в розмірі 1% регулятивного капіталу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА