Інтерфакс-Україна
18:39 01.03.2018

Київ ініціює механізм раннього попередження в енергосфері і тристоронній механізм Україна-ЄС-РФ у зв'язку з діями "Газпрому"

3 хв читати

 Україна ініціює механізм раннього попередження в енергетичній сфері і тристоронній механізм за участю України, Європейського Союзу та Росії у зв'язку зі зниженням російським "Газпромом" тиску на вході в українську газотранспортну систему (ГТС), повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Сьогодні "Газпром" знизив тиск на вході в нашу ГТС майже на 20% нижче контрактного. Такі "фінти" не пройдуть. Ініціюємо механізм раннього попередження в енергетичній сфері за угодою про асоціацію та тристоронній механізм Україна-ЄС-РФ", - написав П.Клімкін на своїй сторінці в мікроблозі Twitter у четвер.

Раніше цього дня президент України Петро Порошенко, відкриваючи засідання РНБО, доручив голові МЗС П.Клімкіну ініціювати тристоронні консультації з Єврокомісією та Росією для виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо газу, а також з огляду на зниження ними тиску в транзитних газопроводах.

"Павле Дмитровичу (Клімкін - ІФ), я просив би також, щоб у рамках угоди про асоціацію провести тристоронні консультації. Прошу звернутися до Єврокомісії та віце-президента Єврокомісії пана (єврокомісара з питань енергетики Мароша - ІФ) Шефчовича поінформувати наших партнерів про відповідну поведінку Російської Федерації", - сказав президент.

У зв'язку з цим голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв зазначив, що високий рівень відбору газу з підземних сховищ зумовлений періодом рекордно низьких температур і низьким рівнем тиску газу в транзитних газопроводах через дії "Газпрому".

Він додав, що цей дефіцит необхідно перекрити в період з 1 по 4 березня поточного року, адже потім очікується потепління і споживання знизиться до стандартного рівня.

Як повідомлялося, 1 березня прес-служба ПАТ "Укртрансгаз" повідомила, що російський "Газпром" від початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході в ГТС України, що відповідав бодай мінімальним умовам транзитного контракту.

"Станом на сьогодні тиск у транзитних магістральних газопроводах на вході в українську ГТС впав до мінімального значення цього року - 50,3 кгс/кв. см. Транзитний контракт передбачає дотримання російською стороною тиску газу в магістральних газопроводах на вхідній точці ГВС "Суджа" в діапазоні 60-65 кгс/кв. см. У січні-лютому 2018 року "Газпром" систематично не виконував техумов, подаючи газ до українського кордону за фактичного тиску на рівні 51-59 кгс/кв. см", - йдеться в повідомленні.

Протягом останніх п'яти років "Укртрансгаз" багаторазово повідомляв про систематичне порушення "Газпромом" зобов'язань у рамках транзитного контракту. Зокрема, український оператор ГТС інформує моніторингову групу при ЄК про ризики для забезпечення Європи газом, що виникають через дії російської компанії.

"Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною активною місткістю 31 млрд куб. м. Пропускна спроможність газотранспортної системи (ГТС) України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи - 142,5 млрд куб. м, до Молдови - 3,5 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

Власник "Парусу" та готелю "Україна" Кріппа може купити Міжнародний виставковий центр

Співвласники Enzym Group та Kormotech, родина Вовк створила Міжнародну наглядову раду для глобальної експансії бізнесу

Експорт українським морським коридором у квітні скоротився на 45%

Україна отримала понад $133 млрд фіндопомоги від партнерів за 3 роки

"Укрнафтобуріння" у 2024р. отримало 1,19 млрд грн чистого прибутку

Очільник Миколаївської ОВА закликав бізнес скористатися грантами, пообіцяв $1000 за повідомлення про хабар

"Укрнафта" розпочинає геологорозвідку на Олеській ділянці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА