Інтерфакс-Україна
12:16 08.10.2018

"Велта" заявляє про ознаки рейдерства з боку Держгеонадр

3 хв читати
"Велта" заявляє про ознаки рейдерства з боку Держгеонадр

"Велта Холдинг" з активами з видобутку титановмістних руд в Україні заявляє про наявність ознак рейдерства з боку Державної служби геології та надр України (Держгеонадра).

Як повідомляється в прес-релізі компанії в понеділок, 17 вересня поточного року вона в черговий раз примусово отримала судову заборону на дії Держгеонадр.

"Наказом №311 Держгеонадра намагаються заблокувати роботу гірничо-збагачувального комплексу, використовуючи інструмент зупинки дії спеціального дозволу на користування надрами. Слід зазначити, що цей наказ видано в обхід вже чинної судової заборони Окружного адміністративного суду Києва від 23 серпня 2018 року", - наголошується в прес-релізі.

Прес-служба уточнює, що підставою для наказу №311 є вимога ввести протокол ДКЗ про затвердження геолого-економічної оцінки запасів Бірзуловського родовища. Однак у жодному законі не згадується порядок введення в дію протоколу ДКЗ як такого. Крім того, жоден закон не фіксує, що такая дія необхідна для продовження спеціального дозволу на видобуток, наголошує компанія.

За її даними, в офіційному листуванні Держслужба геології і надр вказала, що процес введення в дію протоколу ДКЗ здійснює виключно Держгеонадра. Тому "Велта" як надрокористувач не має можливості виконати цю умову.

"Таким чином вважаємо вимоги Держгеонадр протиправними та такими, що не відповідають законодавству України, і такими, що порушують його", - констатується в заяві.

Крім того, в компанії вказують, що за аналогічною схемою з використанням законодавчої колізії Держгеонадра унеможливлюють запуск проекту на Лікаревському родовищі титанових руд, незважаючи на те, що "Велта" ще з 2017 року готова до будівництва гірничо-збагачувального комплексу та залучення для цього іноземних інвестицій в обсязі $30 млн.

"Нагадаємо, що в 2015 році Служба геології і надр України, маніпулюючи недосконалістю законодавчих актів, вже намагалася зупинити роботу Бірзуловського ГЗК, проте компанія "Велта" у стислі терміни відновила роботу за судовим рішенням. Менеджмент компанії має намір продовжувати боротьбу з державним рейдерством у судах", - резюмується в заяві "Велти".

У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" компанія "Велта" уточнила: "На сьогодні ТОВ ВКФ "Велта" входить до українського ТОВ "Велта Холдинг". Ми змінили структуру і фактично є повністю українською групою".

ТОВ "ВКФ "Велта" створено в 2000 році для розвитку Бирзулівського родовища ільменіту для видобутку рудних пісків і виробництва з них ільменітового концентрату. За період 2002-2006 років "Велта" за власні кошти провела детальну розвідку і підрахунок запасів Бирзуловського розсипного родовища ільменіту. У червні 2007 року компанія отримала в Міністерстві охорони навколишнього природного середовища спеціальний дозвіл на промислову розробку (видобуток) Бирзулівського родовища строком на 20 років.

Компанія також має дозвіл на розробку Лікаревського родовища в Кіровоградській області.

ГЗК з видобутку і переробки ільменіту компанії "Велта" введено в експлуатацію в грудні в 2011 року, промислові відвантаження ільменіту почалися в квітні 2012 року. 8 жовтня 2014 року на першій черзі ГЗК ТОВ "ВКФ "Велта" із видобутку титановмістної руди - ільменіту - сталася пожежа. На сьогодні компанія відновлює фабрику, що дозволить збільшити потужності ГЗК на 60% - до 300 тис. тонн ільменітового концентрату на рік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА