11:26 22.03.2019

ДФС за результатами громадського моніторингу інтернет-магазинів завела три кримінальні провадження та вилучила з обігу товарів на 3,5 млн

2 хв читати

Підрозділи ДФС за результатами громадського моніторингу інтернет-магазинів завела три кримінальні провадження та вилучили з обігу товарів на 3,5млн грн.

Про це повідомив представник Державної фіскальної служби з податкової міліції Андрій Щербак під час круглого столу «E-commerce в Україні - зона підвищеного ризику для споживачів».

Не дивлячись на складнощі з документуванням ухилення від сплати податків при ввезені та реалізації товарів, фіскальні органи реагують на звернення та конкретні факти, що вказують на правопорушення та розслідують справи. За словами Андрія Щербака складнощі полягають у самому законодавстві, яке не вважає кримінальним злочином товарну контрабанду  – «На сьогодні законодавець не залишив нам шансів щодо притягнення до відповідальності осіб, які здійснюють так звану товарну контрабанду. На сьогодні – це не є злочином… Ми обмежені в документуванні та притягненні до відповідальності за ввезення товарів на територію України повз митний контроль», - коментує податковий міліціонер.

Не оптимістично виглядає і ситуація з  реалізацією такого товару вже в Україні, в тому числі через інтернет-магазини.  Складність документування доповнюються торгівлею через фізичних осіб підприємців, на яких ланцюжок постачання обривається, до того ж в  одному магазині може вести діяльність три - чотири ФОПи одночасно.

«Якщо задати питання  ФОПу  - де він взяв товар та хто його ввіз до країни? Він має право не відповідати та не надавати таких документів, тому що законодавство йому  це дозволило», - коментує він,  чому податківці не можуть відслідкувати та чітко задокументувати ухилення від сплати податків.

Нагадаємо, що у березні 2019 року активісти Союзу споживачів України презентували дослідження-моніторинг ринку e-commerce, у рамках якого здійснили закупку побутової техніки  у 12 он-лайн магазинах. У результаті дослідження жоден з он-лайн продавців не видав обов’язковий для складної техніки на гарантії фіскальний чек та 67%  продукції не мали знаку про проходження оцінки відповідності (на безпечність).
 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Air Liquide і "Метінвест" підписали контракт на $25 млн з будівництва повітророздільної установки на ММК

Адміністрація президента подасть до Кабміну свою версію спецзобов’язань на оптовому ринку електричної енергії

Гройсман: "Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення на вимогу уряду

Власник "АероСвіту" відновлює позов проти України більше ніж на $695 млн

Розміщення Україною єврооблігацій на EUR1 млрд суттєво не позначиться на курсі гривні, дасть позитивний сигнал інвесторам

"Укртрансгаз" заявляє про загрозу роботі ГТС

Співвласник авіакомпанії SkyUp заявляє про атаки на бізнес

Конституція вимагає зміни для створення незалежних регуляторів - представник Зеленського в Кабміні

Зеленський ініціює законодавчу зміну формули "Роттердам+" на "Роттердам-" - Герус

ПриватБанк програв касацію у Верховному Суді в спорі з компанією Коломойського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА