19:12 21.05.2019

Україна вводить заборонні мита на імпорт цементу з РФ, Білорусі та Молдови

2 хв читати
Україна вводить заборонні мита на імпорт цементу з РФ, Білорусі та Молдови

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) у вівторок ухвалила рішення ввести антидемпінгові мита щодо імпорту в Україну цементних клінкерів і портландцементу в розмірі 114,95% на ці товари походженням із РФ, зі ставкою 57,03% - з Білорусі та 94,46% - з Молдови.

"Мито стягуватиметься протягом п'яти років", - йдеться в повідомленні на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України.

МКМТ встановила наявність демпінгового імпорту з цих країн протягом 2015-2018 рр., уточнили в МЕРТ.

"Водночас частки імпорту цементних клінкерів та портландцементу з РФ, Білорусі та Молдови у загальному обсязі імпорту цих товарів в Україну протягом усього періоду дослідження постійно зростали, що свідчить про намір подальшого збільшення обсягів демпінгового імпорту з цих країн", - пояснило МЕРТ.

Як нагадали в Мінекономрозвитку, раніше уряд ввів ембарго на імпорт російського портландцементу, глиноземного, шлакового, сульфатостійкого цементу та схожих гідравлічних цементів, зокрема у вигляді клінкерів.

Остаточне антидемпінгове мито стягуватиметься у відсотках від митної вартості та нараховуватиметься додатково до ввізного мита через 30 днів після публікації повідомлення МКМТ в "Урядовому кур'єрі".

Застосування мит із такою високою ставкою до імпорту товарів із трьох країн одночасно - вкрай рідкісний результат для антидемпінгового розслідування, прокоментувала партнер і керівник практики міжнародної торгівлі ЮФ "Ілляшев та Партнери" Олена Омельченко, яка в антидемпінговому розслідуванні представляла інтереси українських виробників цементної галузі "Дікергофф Цемент Україна", "Хайдельбергерцемент Україна", "Подільський Цемент (ГК CRH Ukraine)" та "Івано-Франківськцемент".

"По суті, така висока ставка мита є забороною та означає встановлення факту порушення конкуренції іноземними виробниками", - зазначила вона.

Крім цього, МКМТ відхилила добровільні письмові зобов'язання АТ "Лафарж Цімент Молдова", ЗАТ "Осколцемент" і ЗАТ "Євроцемент трейд" про зупинення демпінгового імпорту цементу в Україну.

МКМТ ухвалила рішення про початок антидемпінгового розслідування 4 липня 2018 року. Розслідування тривало десять місяців.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА