Інтерфакс-Україна
14:17 31.05.2019

Київська школа економіки може піти в тінь або за кордон через новий закон про мову - президент KSE

2 хв читати
Київська школа економіки може піти в тінь або за кордон через новий закон про мову - президент KSE

Почесний президент Київської школи економіки (KSE) і перший заступник голови ради Нацбанку України Тимофій Милованов розкритикував новий закон про українську мову через запровадження ним вимоги викладати українською мовою: навчання в KSE відбувається лише англійською, і школа вимушена буде вибирати - закритися, піти в тінь чи переїхати в іншу країну.

"Ми платитимемо штрафи, відмовлятимемося від ліцензії, переїжджатимемо в іншу країну... Школа 20 років викладала незаконно. З 2016 року отримала ліцензії та почала входити в систему. Ми підемо назад у підпілля. Якість освіти важливіша", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Милованов наголосив, що сучасна економічна освіта у світі здійснюється англійською мовою.

"Якщо Україні не потрібні сучасні економісти, то це право України. Але перетворювати економічну освіту в Київській школі економіки на цирк ми не будемо... нікому у світі і в Україні не потрібні економісти, що навчаються українською", - заявив він.

Почесний президент школи допустив, що за умови бюджетного фінансування держава може вимагати навчання українською, проте KSE отримує гроші від донорів й обмежена в ресурсах.

Милованов також проти компромісу у вигляді запровадження кількох курсів українською. На його думку, в нинішній ситуації необхідно змінити норми закону.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко перед залишенням посади 15 травня цього року підписав закон "Про функціонування української мови як державної". Згідно з ним, мовою освітнього процесу буде українська, але держава сприятиме вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської. Одну або кілька дисциплін можна викладати двома або більше мовами - державною, англійською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Закон, за винятком окремих його положень, набуде чинності через два місяці після опублікування.

Київську школу економіку заснували у 1996 році інститут Economic Education and Research Consortium (EERC) і благодійний фонд Євразія (Eurasia Foundation). У 2017 році магістерські програми школи отримали ліцензію від Міністерства освіти та науки України, а в 2018 році - державну акредитацію. Торік до освітніх програм KSE також додалася МВА в галузі штучного інтелекту та аналізу даних і бакалаврська програма з економіки та підприємництва спільно зі Стокгольмською школою економіки в Ризі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА