Інтерфакс-Україна
17:25 31.05.2019

Власник американської FireflyAerospace Поляков: Перешкоджання вступу України в нову еру космічних технологій абсурдні

2 хв читати
Власник американської FireflyAerospace Поляков: Перешкоджання вступу України в нову еру космічних технологій абсурдні

 Законодавчі обмеження пострадянського періоду на повноцінну роботу в Україні приватних компаній космічного сектору абсурдні, приватні компанії NewSpace визначатимуть пусковий космічний ринок у найближчому майбутньому, вважає власник і директор приватної американської Firefly Aerospace Inc. Максим Поляков.

Оцінюючи в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" потенціал космічної галузі України, а також фактори та ризики розвитку повноцінного українсько-американського співробітництва в космічній сфері в умовах нової технологічної та комерційної епохи NewSpace на ринку, Поляков сказав: "Українська космічна галузь, як і раніше, має високий потенціал. Незважаючи на те, що пройшло вже майже 30 років після розвалу Радянського Союзу, багато радянських промислових напрацювань і методів все ще мають високу ефективність".

Водночас, за його словами, збережені "практики", перешкоджають вступу України в нову еру космічних технологій.

"Українське законодавство перешкоджає появі українських компаній повного циклу з виробництва космічних пускових систем. Таким правом наділені, виключно, державні компанії. Це абсурдно в наш час. Якби таке було можливо в США, хіба з'явилися б SpaceX, Blue Origin, Virgin?" - зауважив він.

Через це Поляков уточнив, що "технічні можливості України прекрасні, а це - чудово, бо нарощування технічного потенціалу вимагає десятиліть. Щойно правове поле зміниться одним розчерком пера, розвиток (співпраці) не змусить на себе очікувати".

"По-моєму, очевидно, що космічні компанії "старої школи" в Україні наразі в стадії рецесії. Причому, треба відзначити, що вже тривалий час, і що нові приватні компанії, такі як Firefly, визначатимуть ринок у найближчому майбутньому", - зазначив власник Firefly.

Оцінюючи на прохання агентства поточну ситуацію на світовому ринку пускових послуг через кинутий SpaceX Ілона Маска (Elon Musk) виклик у частині впровадження в космічній індустрії технологічних і управлінських інновацій, а також запропонований перегляд підходів до організації космічної діяльності, Поляков підтвердив: на ринку спостерігається значне протистояння невтомній націленості компаній NewSpace знизити собівартість пускових послуг із боку "старожилів" у всьому світі.

За словами директора Firefly, частиною цього опору є також побоювання та сумніви щодо робочих систем і конструкторських рішень.

"І це серйозна проблема, адже з моменту появи ракетної техніки пройшли вже цілі десятиліття. З'явилося багато нових методів і рішень щодо конструкцій, необхідних демонстраційних характеристик. Ці нововведення дають змогу застосовувати більш ефективні й у рівній мірі надійні підходи до створення систем космічних пусків", - зазначив Поляков.

При цьому він пояснив, "для мастодонтів галузі впровадження цих рішень фактично означає розпочати все з нуля, перекресливши наявний досвід минулих років".

 

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА