19:30 22.08.2019

Частка безготівкових розрахунків в Україні в I пів.-2019 сягнула 49,4%

2 хв читати
Частка безготівкових розрахунків в Україні в I пів.-2019 сягнула 49,4%

Частка безготівкових розрахунків від початку 2019 року зросла на 4,3 процентного пункту - до 49,4%, а загальна кількість операцій із використанням платіжних карток збільшилася на 28% порівняно з першим півріччям 2018 року, повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ) в четвер.

"Загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) із використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за підсумками першого півріччя 2019 року становила 2,352 млрд шт., а їхній обсяг - 1,667,0 трлн грн", - йдеться в повідомленні.

Нині в Україні вже 82% операцій із платіжною карткою є безготівковими, зазначає регулятор, проте за обсягом на них припадає все ще менше ніж половина: 1,918 млрд шт. на суму 823,2 млрд грн.

Водночас НБУ вказує на позитивну динаміку, оскільки в 2018 році частка безготівкових операцій за обсягом становила 45%, а ще роком раніше - 39%.

Як зазначено в повідомленні, станом на 1 липня 2019 року кількість платіжних карток в Україні становила 63,2 млн шт, з яких понад 60% - це активні платіжні картки (на 6 п. п більше порівняно з початком року).

Згідно з даними центробанку, в країні зберігається тренд щодо поширення безконтактних платежів, зокрема за допомогою смартфонів та інших NFC-пристроїв. Зокрема, від початку 2019 року мережа безконтактних торговельних платіжних терміналів зросла на 18,7% - до 262,8 тис. од.

Останні дані свідчать, що можливість здійснення безконтактної оплати забезпечують 86% торговельних POS-терміналів, тоді як на початок року цей показник становив 79,4%, зазначає НБУ.

Водночас загальна кількість банківських пристроїв самообслуговування (банкоматів та програмно-технічних комплексів самообслуговування) залишилася майже без змін. Станом на 1 липня 2019 року співвідношення загальної кількості платіжних терміналів (контактних і безконтактних) до чисельності постійного населення становило 8 тис. шт. на 1 млн людей.

При цьому, згідно з даними регулятора, регіональний розподіл термінальної мережі, як і раніше, залишається нерівномірним: за кількістю платіжних карток і платіжних пристроїв для їх обслуговування лідирує Київ, Дніпропетровська та Харківська області. Водночас найменша кількість платіжних пристроїв спостерігається на заході країни, в Луганській і Донецькій областях.

Станом на 1 липня 2019 року в Україні працював 71 учасник карткових платіжних систем.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський підписав нову редакцію закону про публічні закупівлі

Зеленський підписав закон про захист бізнесу від неправомірних дій дозвільних органів

Уряд затвердив порядок встановлення спецумов імпорту харчових продуктів і кормів

Профільний комітет ВР схвалив законопроект про обмеження експорту-імпорту е/е і пріоритет "зеленим" із потужністю до 150 МВт

Уряд доручив "Укрзалізниці", "Укрпошті" і "Нафтогазу" знайти і продати або здати в оренду надлишкове майно

Мінекономіки може представити оновлений макропрогноз наступного тижня - Гончарук

"Укрзалізниця" у 2020 році планує забезпечити доступ до Wi-Fi в "Інтерсіті"

"Нафтогаз" знизить у жовтні ціну на газ для населення ще на 4,9%

"Укрзалізниця" планує до 2020 року запустити новий потяг українського виробництва на маршруті до аеропорту "Бориспіль"

"Корум Україна" оскаржить у суді рішення АМКУ про штраф в 53 млн грн за торги "Львіввугілля"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА