19:30 22.08.2019

Частка безготівкових розрахунків в Україні в I пів.-2019 сягнула 49,4%

2 хв читати
Частка безготівкових розрахунків в Україні в I пів.-2019 сягнула 49,4%

Частка безготівкових розрахунків від початку 2019 року зросла на 4,3 процентного пункту - до 49,4%, а загальна кількість операцій із використанням платіжних карток збільшилася на 28% порівняно з першим півріччям 2018 року, повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ) в четвер.

"Загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) із використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за підсумками першого півріччя 2019 року становила 2,352 млрд шт., а їхній обсяг - 1,667,0 трлн грн", - йдеться в повідомленні.

Нині в Україні вже 82% операцій із платіжною карткою є безготівковими, зазначає регулятор, проте за обсягом на них припадає все ще менше ніж половина: 1,918 млрд шт. на суму 823,2 млрд грн.

Водночас НБУ вказує на позитивну динаміку, оскільки в 2018 році частка безготівкових операцій за обсягом становила 45%, а ще роком раніше - 39%.

Як зазначено в повідомленні, станом на 1 липня 2019 року кількість платіжних карток в Україні становила 63,2 млн шт, з яких понад 60% - це активні платіжні картки (на 6 п. п більше порівняно з початком року).

Згідно з даними центробанку, в країні зберігається тренд щодо поширення безконтактних платежів, зокрема за допомогою смартфонів та інших NFC-пристроїв. Зокрема, від початку 2019 року мережа безконтактних торговельних платіжних терміналів зросла на 18,7% - до 262,8 тис. од.

Останні дані свідчать, що можливість здійснення безконтактної оплати забезпечують 86% торговельних POS-терміналів, тоді як на початок року цей показник становив 79,4%, зазначає НБУ.

Водночас загальна кількість банківських пристроїв самообслуговування (банкоматів та програмно-технічних комплексів самообслуговування) залишилася майже без змін. Станом на 1 липня 2019 року співвідношення загальної кількості платіжних терміналів (контактних і безконтактних) до чисельності постійного населення становило 8 тис. шт. на 1 млн людей.

При цьому, згідно з даними регулятора, регіональний розподіл термінальної мережі, як і раніше, залишається нерівномірним: за кількістю платіжних карток і платіжних пристроїв для їх обслуговування лідирує Київ, Дніпропетровська та Харківська області. Водночас найменша кількість платіжних пристроїв спостерігається на заході країни, в Луганській і Донецькій областях.

Станом на 1 липня 2019 року в Україні працював 71 учасник карткових платіжних систем.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ в листопаді збільшив резерви на 2,5% - до $21,9 млрд

Мітинги біля НБУ підтверджують правильність діяльності регулятора - в.о. заступника держсекретаря США

Новий УРП-конкурс із розробки вуглеводнів на шельфі Чорного моря може бути оголошено у березні 2020 року - голова Держгеонадр

Маркарова вважає передчасним говорити про обговорювану урядом стратегію щодо ВВП-варантів

Білорусь хоче ціну на газ на рівні Смоленська плюс транспортування - прем'єр Румас

Рада НБУ визнала валютно-курсову політику Нацбанку неефективною

Польсько-румунський консорціум Vekto - Iridex Group Plastic переміг у тендері на рекультивацію львівського полігону ТПВ "Грибовичі"

"Кернел" купив ОЕЗ "Еллада" в Кропивницькому за $ 21 млн

Новак: міністерська тристороння зустріч щодо газу може відбутися наступного тижня

Рада прийняла закон про ліквідацію схем у сфері оцінки нерухомості

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА