16:27 03.09.2019

Новий законопроект про концесію залишив неврегульованою низку невирішених минулим законопроектом питань - юрист

2 хв читати
Новий законопроект про концесію залишив неврегульованою низку невирішених минулим законопроектом питань - юрист

Запропонований новою командою президента України законопроект про концесію (№1046) залишив неврегульованою низку питань, які не були вирішені підготовленим минулою каденцією законопроектом (№8125), вважає старший юрист юрфірми Evris Юлія Янюк.

"Пропуски щодо прозорості конкурсу, зокрема стосовно всіх аспектів позаконкурсної процедури шляхом прямих переговорів, повернення реєстраційного внеску і підстав для визнання конкурсу недійсним, залишаються неврегульованими. Отже, і законопроект №8125, і нещодавно зареєстрований проект №1046 потребують доопрацювання. Інакше застосування оновленого концесійного законодавства може бути неефективним на практиці", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна".

Юрист зазначила, що серед ключових нововведень законопроекту №1046 є застосування позаконкурсної процедури прямих переговорів виключно в разі укладення концесійного договору з існуючим орендарем державного майна, "певна деталізація" процедури виділення земельної ділянки, а також додаткова гарантія для концесіонерів і кредиторів шляхом конкретизації процедури заміни концесіонера в концесійному договорі.

Крім того, Янюк відзначила ще низку відмінностей нового законопроекту (№1046) від попереднього (№8125).

Новий законопроект, зокрема, пропонує збільшити нижній поріг мінімального терміну дії концесійного договору з трьох до п'яти років (десять років для сфери будівництва автомобільних доріг), зменшити максимально можливий розмір реєстраційного внеску для участі в концесійному конкурсі з 500 до 100 мінімальних заробітних плат.

Крім того, новий законопроект пропонує в обов'язковому, "не дискреційному порядку" залучати зовнішніх радників для підготовки проекту концесії у разі, якщо вартість її об'єкта перевищує 250 млн грн.

Законопроект №1046 також конкретизує механізм участі нерезидента в концесії. Так, передбачається, що в разі успішного проходження конкурсу нерезидент зобов'язаний створити юридичну особу в Україні, яка буде резидентом і стороною концесійного договору.

Як повідомлялося, законопроект №1046 про концесію зареєстровано у Верховній Раді серед 37 першочергових законопроектів. Новий прем'єр-міністр Олексій Гончарук закликав парламент у найближчі три-чотири місяці затвердити всі системні структурні законопроекти, а наступного року працювати над їх імплементацією, щоб прискорити зростання економіки України із 2-3% до щонайменше 5-7%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінфін України знизив ставку за 3-міс. ОВДП до 9,9% і за 6-міс. до 10,27%

Законопроекти про впровадження плати за використання автодоріг вантажним транспортом мають максимально враховувати інтереси українських перевізників

Саакашвілі має намір заблокувати впровадження квот на імпорт міндобрив

"Вог Рітейл" продовжив контракт із "Укрзалізницею" на організацію харчування у швидкісних поїздах зі збільшенням щомісячного платежу, новий конкурс планується у вересні

Українці у травні продали готівкової валюти на $48,5 млн більше, ніж купили

ДТЕК ВДЕ в 2019 р збільшив капітальні інвестиції в 2,1 раза - до 8,9 млрд грн

ЄС змінив умови експорту металопрокату в третьому періоді дії захисних заходів із 1 липня до 30 червня 2021 року

BofA погіршив прогноз падіння ВВП України в 2020 році до 6,8%

Доходи держбюджету у травні-2020 недовиконано на 2,2%

Дефіцит держбюджету за 5 міс.-2020 становив 47,8 млрд грн - Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА