08:27 09.11.2019

Через два роки хочемо знизити держборг України до 40% ВВП, і будемо прагнути до бездефіцитного бюджету - міністр фінансів

2 хв читати
Через два роки хочемо знизити держборг України до 40% ВВП, і будемо прагнути до бездефіцитного бюджету - міністр фінансів

Міністр фінансів України Оксана Маркарова зазначає, що через два роки Україна націлена знизити державний борг держави до 40% ВВП, і буде прагнути в перспективі до бездефіцитного бюджету.

В ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" в п'ятницю ввечері вона сказала, що постійна реструктуризація держборгу невигідна, тому що вона сьогодні дасть нам набагато менше коштів, ніж репутаційні втрати.

"Україна завжди була дуже непередбачуваною, ми стрімко збільшували наш борг з 2006 до 2008 року, потім так само стрімко він зріс з 2013 до 2014 року, тому що він був у валюті, тому що в 2013 році було взято одночасно 3 млрд у валюті. Нам потрібно від цього відходити. Тобто зараз ми знову знижуємо борг як частину від ВВП, і вже цього року вона менше 60%", - пояснила Маркарова.

Глава Мінфіну зазначила, що на 2020 рік стоїть мета знизити держборг до 52% ВВП, а "через два роки дійти взагалі до 40%". "Це дасть нам можливість жити так, як європейські країни: коли їм потрібно для розвитку - вони позичають кошти, коли не потрібно - не позичають. Тому що борг сам по собі - це не погано, погано, коли ми беремо борг і проживаємо його", - сказала вона.

Маркарова додала, що через це в наступному році дефіцит бюджету буде тільки 2% ВВП, у нинішньому році він 3,2%. "Тобто ми постійно буде намагатися прийти до бездефіцитного бюджету, і це дасть нам можливість абсолютно вирішити всі наші боргові питання, і направляти зароблені кошти на важливі і пріоритетні питання", - підкреслила вона.

Міністр також запевнила, що українська влада постійно спілкується з міжнародними партнерами, інвесторами і дає всю інформацію про те, що збираємося робити. "Ми вперше в минулому році прийняли стратегію з обов'язку і зараз постійно розповідаємо, як ми цей борг будемо знижувати", - розповіла міністр фінансів.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна затвердила Нацплан дій з охорони довкілля до 2025 року

Продаж ОВДП на аукціонах зріс до 4,45 млрд грн, $62,9 млн і EUR238,4 млн за незмінними ставками

Із травня 2021 року всі субсидії громадянам будуть виплачуватися виключно в готівковій формі

Гонконгський "Діснейленд" отримав за фінрік рекордний чистий збиток - $350 млн

Україна ухвалила ключовий закон для впровадження земельної реформи - міністр Лещенко

Криклій передасть своєму наступникові план-проспект щодо роботи з галуззю

ВР звільнила Петрашка з посади міністра економіки України

ВР звільнила Криклія з посади міністра інфраструктури України

ВР затвердила порядок продажу земельних ділянок на електронних аукціонах

"Київський метрополітен" заперечує договірні відносини з компаніями, що фігурують у справі про ухилення від сплати податків під час будівництва лінії метро на Виноградар

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА