08:27 09.11.2019

Через два роки хочемо знизити держборг України до 40% ВВП, і будемо прагнути до бездефіцитного бюджету - міністр фінансів

2 хв читати
Через два роки хочемо знизити держборг України до 40% ВВП, і будемо прагнути до бездефіцитного бюджету - міністр фінансів

Міністр фінансів України Оксана Маркарова зазначає, що через два роки Україна націлена знизити державний борг держави до 40% ВВП, і буде прагнути в перспективі до бездефіцитного бюджету.

В ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" в п'ятницю ввечері вона сказала, що постійна реструктуризація держборгу невигідна, тому що вона сьогодні дасть нам набагато менше коштів, ніж репутаційні втрати.

"Україна завжди була дуже непередбачуваною, ми стрімко збільшували наш борг з 2006 до 2008 року, потім так само стрімко він зріс з 2013 до 2014 року, тому що він був у валюті, тому що в 2013 році було взято одночасно 3 млрд у валюті. Нам потрібно від цього відходити. Тобто зараз ми знову знижуємо борг як частину від ВВП, і вже цього року вона менше 60%", - пояснила Маркарова.

Глава Мінфіну зазначила, що на 2020 рік стоїть мета знизити держборг до 52% ВВП, а "через два роки дійти взагалі до 40%". "Це дасть нам можливість жити так, як європейські країни: коли їм потрібно для розвитку - вони позичають кошти, коли не потрібно - не позичають. Тому що борг сам по собі - це не погано, погано, коли ми беремо борг і проживаємо його", - сказала вона.

Маркарова додала, що через це в наступному році дефіцит бюджету буде тільки 2% ВВП, у нинішньому році він 3,2%. "Тобто ми постійно буде намагатися прийти до бездефіцитного бюджету, і це дасть нам можливість абсолютно вирішити всі наші боргові питання, і направляти зароблені кошти на важливі і пріоритетні питання", - підкреслила вона.

Міністр також запевнила, що українська влада постійно спілкується з міжнародними партнерами, інвесторами і дає всю інформацію про те, що збираємося робити. "Ми вперше в минулому році прийняли стратегію з обов'язку і зараз постійно розповідаємо, як ми цей борг будемо знижувати", - розповіла міністр фінансів.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Овостар Юніон" за 9 міс. скоротила чистий прибуток у 5,3 рази

Енергоспівтовариство нагадує, що в України спливає час на ухвалення закону про НКРЕКП

Oxford Ecоnomics поліпшив прогноз зростання ВВП України до 3,3% у 2020 році

ВР спростила процедуру передачі справ від "Укртрансгазу" новому оператору ГТС

Інвесторам в Україну варто дочекатися вирішення конфлікту між Зеленським і Коломойським - аналітик Atlantic Council

ВР у першому читанні проголосувала законопроект про продаж земель державної та комунальної власності через електронні аукціони

Гончарук доручив міністерствам та іншим органам до кінця року передати не менше ніж 500 об'єктів до ФДМ на приватизацію

Зростання ВВП України в III кв. сповільнилося до 4,2% - Держстат

ВР проголосувала у другому читанні законопроект про землі оборони

Зеленський підписав закон про створення Єдиної державної е-системи у сфері будівництва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА