17:33 06.12.2019

Рада НБУ перевищила свої повноваження при оцінці діяльності правління Нацбанку

2 хв читати
Рада НБУ перевищила свої повноваження при оцінці діяльності правління Нацбанку

Рішення Ради Національного банку України (НБУ) про визнання діяльності правління НБУ в частині формування та реалізації валютно-курсової політики в 2019 році неефективною виходить за рамки повноважень ради, йдеться у повідомленні НБУ.

 

"Це рішення Ради НБУ від 5 грудня 2019 року виходить за рамки повноважень Ради НБУ та не впливає на проведення грошово-кредитної політики НБУ", - уточнює прес-служба Нацбанку в своїй відповіді на запит агентства "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням, монетарна політика НБУ, по-перше, спрямована на виконання визначених законодавством цілей, зокрема на забезпечення цінової стабільності. Для досягнення цих цілей управління операційною діяльністю, зокрема реалізацію грошово-кредитної та валютно-курсової політики, здійснює правління НБУ. При цьому воно діє згідно з Основними принципами грошово-кредитної політики (ГКП), які схвалила Рада НБУ. Забезпечення низької та стабільної інфляції відбувається за допомогою реалізації режиму таргетування інфляції та режиму плаваючого обмінного курсу, відповідно до чинного законодавства та згідно з Основними принципами ГКП.

По-друге, уточнюється у відповіді центробанку, ухваливши рішення "визнати діяльність правління НБУ в частині формування та реалізації валютно-курсової політики в 2019 році неефективною та такою, яка не відповідає викликам сучасного розвитку України", Рада НБУ вийшла за рамки своїх повноважень, встановлених ст. 100 Конституції України та ст. 9 Закону України "Про Національний банк України". Відповідна стаття Конституції України визначає повноваження ради розробляти Основні принципи ГКП і здійснювати контроль за її проведенням.

Перелік повноважень Ради НБУ визначено у ст. 9 Закону України "Про Національний банк України", і він є вичерпним. Серед повноважень є передбачений, і Конституцією зокрема, контроль за проведенням грошово-кредитної політики, а відповідно, і оцінка діяльності правління щодо виконання Основних принципів ГКП, які затвердила рада. При цьому не передбачено жодних інших повноважень ради щодо здійснення оцінки діяльності правління Нацбанку в будь-який інший сфері, зокрема в частині формування та реалізації валютно-курсової політики та її відповідності викликам сучасного розвитку України, наголошується у повідомленні.

У відповіді регулятора зазначається, що жодних правових наслідків для персонального складу правління НБУ це рішення ради не має. "Правління Національного банку продовжує працювати у повному складі для реалізації покладених на Національний банк функцій - забезпечення цінової та фінансової стабільності з метою сприяння економічному зростанню", - йдеться в ній.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Банки продовжать термін дії карток на три місяці

Фінансування бюджету за рахунок коштів НБУ призведе до розбалансування фінансової системи країни

СБ прогнозує зниження ВВП України на 3,5% в 2020 році

Голова Ради НБУ закликає правління покрити через ОВДП 160 млрд грн дефіциту бюджету під загрозою реструктуризації боргу Кабміном

Зростання неплатежів за електроенергію загрожує колапсом в електроенергетиці та економіці загалом - "Донбасенерго"

НБУ прогнозує жорсткий макроекономічний сценарій без програми МВФ

Інфляція в березні підскочила до 0,8%, але в річному вимірі сповільнилася до 2,3% - Держстат

"Київстар" виділить 30 млн грн на закупівлю 10 апаратів ШВЛ і 20 моніторів стану пацієнта для семи українських лікарень

Фонд Ахметова та "Метінвест" передали Запорізькій області 30 тис. експрес-тестів для виявлення Covid-19

Економічні наслідки пандемії коронавірусу загрожують бідністю для ще 500 млн жителів Землі - Oxfam

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА