12:30 19.02.2020

Уряд розподілив 4 млрд грн держпідтримки АПК на 2020 рік

2 хв читати
Уряд розподілив 4 млрд грн держпідтримки АПК на 2020 рік

Уряд у рамках програми фінансової підтримки сільгоспвиробників, на яку передбачено 4 млрд грн, планує спрямувати 1 млрд грн на підтримку розвитку тваринництва та переробку сільгосппродукції.

"Кошти будуть спрямовані на здешевлення кредитів, компенсацію вартості купівлі сільгосптехніки українського виробництва та інше", - написав прем'єр-міністр Олексій Гончарук у Telegram-каналі із засідання Кабінету Міністрів у середу.

Згідно з проектом постанови Кабінету Міністрів, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна", із коштів за цим напрямом, зокрема, планується компенсувати вартість введених у дію близько 50 тваринницьких ферм і комплексів, а також вартість будівництва п'яти тваринницьких об'єктів за рахунок залучених кредитних ресурсів у 2018-2019 рр.

У документі зазначено, що на часткову компенсацію вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва буде виділено 1 млрд грн. Водночас, згідно з пояснювальною запискою, в 2019 році за цим напрямом 9,5 тис. сільгосптоваровиробників купили 26,07 тис. од. техніки та обладнання на загальну суму 5,8 млрд грн.

На напрям фінансової підтримки заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів планується спрямувати 1,2 млрд грн, що, за підрахунками уряду, дасть змогу здешевити кредити загальним обсягом понад 15,5 млрд грн, зокрема 7,2 млрд грн - короткострокові кредити, 8,3 млрд грн - середньострокові та довгострокові.

Для фінансової підтримки розвитку фермерських господарств буде виділено 185 млн грн, для розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства - 400 млн грн. Ще 215 млн грн планується спрямувати сімейним фермерським господарствам додаткової фінпідтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА