17:24 03.07.2020

Команда професіоналів залишиться працювати в Нацбанку і збереже макростабільність України - Смолій

1 хв читати
Команда професіоналів залишиться працювати в Нацбанку і збереже макростабільність України - Смолій

Команда професіоналів залишиться працювати в Національному банку України (НБУ) і збереже макроекономічну і фінансову стабільність країни, заявив голова НБУ Яків Смолій з трибуни парламенту під час розгляду питання його відставки в п'ятницю.

"Чи означає моя відставка, що незалежність НБУ вдалося зламати? Ні. Це протест, це сигнал, це попередження, це червона лінія. Своєю відставкою я хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку України", - додав він.

Голова НБУ також заявив, що залишає регулятор цілісною інституцією з гідною репутацією серед провідних центробанків світу і йде з посади з високо піднятою головою. "Я залишаю Нацбанк під вашу відповідальність", - додав Смолій.

Він зазначив, що протягом останнього року на НБУ здійснюється тиск, зокрема мітинги біля стін центробанку, "на яких виступали народні депутати, котрі сидять у залі", а також блокування його будинку і будинків його заступників.

Смолій додав, що на нарадах із нардепами, членами Кабміну та президентом у бік центробанку неодноразово звучали неоднозначні заклики.

"Звучали заклики залити економіку грішми, відзначити базові принципи регулювання банківської системи, встановити курс (валют - ІФ), щоб експортерам було краще, поставити інфляцію 11% і курс 30 грн/$1. Це ті причини, які змусили мене прийняти те рішення, про яке я вас поінформував", - сказав він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА