Інтерфакс-Україна
17:56 08.07.2020

Справжня ціль нового податку на землю - змусити людей продати свої паї, заявляє екс-глава Мінагрополітики Мартинюк

2 хв читати

Справжня ціль законопроекту №3131 про введення встановленого податку з кожного гектара сільськогосподарської землі - змусити власників паїв продати свої наділи після відкриття ринку землі через рік, вважає в. о. міністра аграрної політики та продовольства України 2018-2019 рр. Максим Мартинюк.

"Вся західна цивілізація тримається на двох речах - конкуренції та підприємницькому дусі. Ухвалення законопроекту №3131 має на меті їх знищити на користь агрохолдингів. Тому штамп популістів про "село гине" може стати сумною реальністю", - написав Мартинюк на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

На думку колишнього в. о. міністра, вигоду від ухвалення законопроекту №3131 отримає лише великий агробізнес України. Його представники в парламенті ще з 2017 року намагалися проштовхнути ініціативу з аналогами цього податку, який мали платити селяни, які самостійно працюють на своїх земельних ділянках.

За його словами, у період з 2016 до 2019 року уряд двічі відхиляв ідею введення такого податку. "Він ставить у нерівні умови агрохолдинги, які мають доступ до дешевих кредитів, і фермерів, які змушені кредитуватися під 25% річних; вертикально інтегровані компанії, які можуть оптимізувати своє податкове навантаження, і одноосібника, який у вигляді нового податку віддасть більшу частину заробленого", - зазначає екс-виконувач обов'язків глави Мінагрополітики.

На думку Мартинюка, лобісти великого агробізнесу у попередні три роки були наполегливі у просуванні встановленого податку з кожного гектара, тому що хотіли знищити руками влади своїх конкурентів серед дрібних аграріїв, кількість яких зростала, а ефективність роботи стала перевершувати неповоротких латифундистів. "Але ми в уряді розуміли, що саме на плечі людей цей податок і ляже. І замість уявної детінізації ми отримаємо реальне посилення бідності. Тому далі розмов все це не пішло", - розповів він.

"Втім, нинішня "моновлада" повністю здатна розуміти наслідки своїх дій. І цим наразі активно користується великий агробізнес, який намагається загнати 30% населення і 17% ВВП країни у стан бідності та справжнього вимирання села", - висловив думку екс-міністр аграрної політики.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА