21:11 11.09.2020

"Укрцемент" пов'язує перспективи галузі з будівництвом цементобетонних доріг

3 хв читати
"Укрцемент" пов'язує перспективи галузі з будівництвом цементобетонних доріг

Програма "Велике будівництво" і плани щодо збільшення частки цементобетонних доріг в Україні дають підстави сподіватися на зростання цементної галузі, повідомив директор Асоціації виробників цементу "Укрцемент" Роман Скільський.

"Основною причиною для оптимізму є програма "Великого будівництва"... Це означатиме помітний приріст попиту на цемент, що дасть змогу вітчизняним компаніям збільшити кількість незадіяних резервних потужностей", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Скільський уточнив, що на початку серпня Державний дорожній науково-дослідний інститут ім. Шульгіна спільно з "Укравтодором" представив концепцію та програму будівництва цементобетонних доріг в Україні, які передбачають збільшення кількості таких доріг із 1% до 5% протягом наступних п'яти років. За його словами, наразі відбувається процес затвердження цих документів відповідними центральними органами виконавчої влади.

Водночас він зазначив, що в Чехії частка таких доріг становить 22%, а в Німеччині - 42%.

Голова "Укрцементу" також розраховує на позитивний вплив на галузь ухваленого Верховною Радою 2 вересня в рамках євроінтеграції закону "Про надання будівельної продукції на ринку", який впроваджує положення 305-го регламенту Ради Європи щодо будівельних виробів. Скільський зазначив, що галузь гармонізувала національні та європейські стандарти ще три роки тому, але була змушена очікувати цього закону. Документ також вводить нові правила в галузі державного ринкового нагляду, які суттєво ускладнять фальсифікацію цементної продукції.

Крім того, керівник асоціації сподівається на розпочате на початку вересня Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі розслідування імпорту в Україну портландцементу та цементного клінкеру з Туреччини. За його словами, цей імпорт зріс у 9 разів у 2019 році і в 13 разів у січні-серпні 2020 року до січня-серпня 2019 року, а за підсумками року може перевищити 1 млн тонн.

Голова "Укрцементу" пояснив таке зростання імпорту різким скороченням внутрішнього ринку Туреччини, сильним ослабленням ліри на тлі міцної гривні та простою морською логістикою і додав, що турецька цементна галузь вдесятеро більша за українську.

"Ринок в Україні не зростає, він уже третій рік поспіль коливається у межах 9,2-9,5 млн тонн, тому така деформація означає погіршення умов українських виробників, а це чотири великі промислові групи, дві з яких міжнародні", - сказав Скільський.

Він наголосив, що українські виробники зможуть легко замістити цей обсяг імпорту, що вони підтвердили після введення минулого року антидемпінгового мита на імпорт портландцементу та клінкеру з Росії, Білорусі та Молдови.

"Цементна галузь може нарощувати виробництво і далі, резерву потужностей вистачає щонайменше на 20% зростання. Питання в тому, чи є ринок для такого зростання", - заявив голова "Укрцементу".

Він уточнив, що на початку 2020 року було сподівання на 20% зростання, які показав будівельний ринок у 2019 році. Однак, пандемія внесла негативні корективи, і за 7 місяців цього року спад у будівництві вже становив 4,6%, зокрема в секторі житлового будівництва - 22%, а незначне зростання є лише в інфраструктурному будівництві, сказав Скільський.

Згідно з даними Держстату, виробництво портландцементу за 7 місяців цього року в Україні зросло на 3,7% - до 5,04 млн тонн, а клінкеру - на 1,5%, до 3,9 млн тонн, зокрема у липні-2020 до липня-2019 зростання становило відповідно 5,9% і 12,2%.


Повністю інтерв'ю з головою "Укрцементу" Романом Скільським читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" interfax.com.ua.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна в суботу передавала надлишки е/е Польщі обсягом 1600 МВт-год і обмежувала ВДЕ - Міненерго

Сума завданих збитків унаслідок ворожих обстрілів Курахівської ТЕС становить майже 1 млрд грн - ОВА

Дніпропетровська область отримає понад 3,2 млрд грн у рамках економічної платформи "Зроблено в Україні"

Ракетний удар РФ зруйнував ємності з агропродукцією в порту Південний

Кількість офіційно безробітних українців у березні зросла на 8%

НБУ в п'ятницю послабив гривню на 18 коп. - до нового мінімуму

Оприлюднено проєкт Національного плану з енергетики та клімату на період до 2030 р.

Модель оренди з правом викупу - оптимальна для вирішення питання доступності житла - мер Тростянця

Україна отримає від ЄІБ EUR560 млн для проєктів в енергетиці та відновленні житла

Зростання реального ВВП України в березні-2024 залишилося близьким до 5%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА