Інтерфакс-Україна
09:17 24.09.2020

4 бізнес-ассоціації висловлюються проти законопроектів, що скасовують програмні РРО та фіскальний кешбек

2 хв читати
4 бізнес-ассоціації висловлюються проти законопроектів, що скасовують програмні РРО та фіскальний кешбек

Проекти Законів України, що скасовують програмні РРО та фіскальний кешбек варто відкликати та розробити реально корисні для реформування спрощеної системи оподаткування, йдеться у відкритих листах чотирьох бізнес-асоціацій.

Асоціація власників малого та середнього бізнесу,  Національна організація роздрібної торгівлі (НОРТ), Асоціація підприємств інформаційних технологій України та ГО Палата податкових консультантів звернулися до голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Д. Гетьманцева  та заступника голови Я. Железняка із листом, в якому йдеться, що подані у липні 2020 року законопроекти 3853-1 та 3853-2 мають суттєві ризики та мають бути відкликані.

Представники українського бізнесу проаналізували проекти Законів та резюмували, що їх реалізація «суттєво погіршить умови роботи законослухняного бізнесу та створить можливості для ухилення від сплати податків для “сірого бізнесу” у значних обсягах», - зазначила Асоціація власників малого та середнього бізнесу, що об’єднує зусилля небайдужих суб’єктів господарювання, якій, як сказано у листі, «не байдужа доля мікро-, малого та середнього підприємництва». Тут наголошують, що фіскалізацію варто залишити лише для ризикових категорій платників податків, а для ефективного контролю за використанням РРО та мінімізації схем необхідно терміново завершити інституційну реформу податкової та митної служби, ліквідувати Податкову міліцію та інші економічні підрозділи у правоохоронних органах і створити єдину аналітичну службу по боротьбі з економічними злочинами.

«Враховуючи вище викладену інформацію, просимо Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики повернути проекти 3851-1 та 3851-2 авторам на доопрацювання та зареєструвати і прийняти справді важливий новий проект, на який очікує бізнес», - йдеться у листі Національної організації роздрібної торгівлі.

У листах зазначено, що ініціатори даного звернення підтримують вже прийняті Верховною радою Закони України 128-1 та 129-1 в частині запровадження програмних РРО, відмову від штрафу у розмірі 1 грн за невидачу фіскального чеку, схвалюють старт фіскального кешбеку як механізму, що стимулює покупця вимагати фіскальний чек, та не бачать у ньому ризиків для законослухняних суб’єктів підприємництва. А саме цих новацій лишається бізнес, щойно проекти 3851-1 та 3851-2 отримають підтримку ради. Ще влітку, коли ці законопроекти було зареєстровано на сайті ВРУ, Українська рада бізнесу, до якої входять вищеназвані адресанти звернення та ще близько 90 українських бізнес-асоціацій, публічно вимагала їх відкликання.

Раніше повідомлялося, що Європейська бізнес асоціація, члени Української Ради бізнесу - Громадський союз "Аптечна професійна асоціація України", Асоціація платників податків України, Асоціація імпортерів і дистриб'юторів автокомпонентів, Асоціація "Українські імпортери побутової електроніки", "Українська федерація індустрії безпеки» просять Раду відкликати законопроекти 3853-1 та 3853-2, що повністю скасовують детенізаційні закони 128-1 та 129-1, проголосовані восени 2019 року.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА