Інтерфакс-Україна
09:17 24.09.2020

4 бізнес-ассоціації висловлюються проти законопроектів, що скасовують програмні РРО та фіскальний кешбек

2 хв читати
4 бізнес-ассоціації висловлюються проти законопроектів, що скасовують програмні РРО та фіскальний кешбек

Проекти Законів України, що скасовують програмні РРО та фіскальний кешбек варто відкликати та розробити реально корисні для реформування спрощеної системи оподаткування, йдеться у відкритих листах чотирьох бізнес-асоціацій.

Асоціація власників малого та середнього бізнесу,  Національна організація роздрібної торгівлі (НОРТ), Асоціація підприємств інформаційних технологій України та ГО Палата податкових консультантів звернулися до голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Д. Гетьманцева  та заступника голови Я. Железняка із листом, в якому йдеться, що подані у липні 2020 року законопроекти 3853-1 та 3853-2 мають суттєві ризики та мають бути відкликані.

Представники українського бізнесу проаналізували проекти Законів та резюмували, що їх реалізація «суттєво погіршить умови роботи законослухняного бізнесу та створить можливості для ухилення від сплати податків для “сірого бізнесу” у значних обсягах», - зазначила Асоціація власників малого та середнього бізнесу, що об’єднує зусилля небайдужих суб’єктів господарювання, якій, як сказано у листі, «не байдужа доля мікро-, малого та середнього підприємництва». Тут наголошують, що фіскалізацію варто залишити лише для ризикових категорій платників податків, а для ефективного контролю за використанням РРО та мінімізації схем необхідно терміново завершити інституційну реформу податкової та митної служби, ліквідувати Податкову міліцію та інші економічні підрозділи у правоохоронних органах і створити єдину аналітичну службу по боротьбі з економічними злочинами.

«Враховуючи вище викладену інформацію, просимо Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики повернути проекти 3851-1 та 3851-2 авторам на доопрацювання та зареєструвати і прийняти справді важливий новий проект, на який очікує бізнес», - йдеться у листі Національної організації роздрібної торгівлі.

У листах зазначено, що ініціатори даного звернення підтримують вже прийняті Верховною радою Закони України 128-1 та 129-1 в частині запровадження програмних РРО, відмову від штрафу у розмірі 1 грн за невидачу фіскального чеку, схвалюють старт фіскального кешбеку як механізму, що стимулює покупця вимагати фіскальний чек, та не бачать у ньому ризиків для законослухняних суб’єктів підприємництва. А саме цих новацій лишається бізнес, щойно проекти 3851-1 та 3851-2 отримають підтримку ради. Ще влітку, коли ці законопроекти було зареєстровано на сайті ВРУ, Українська рада бізнесу, до якої входять вищеназвані адресанти звернення та ще близько 90 українських бізнес-асоціацій, публічно вимагала їх відкликання.

Раніше повідомлялося, що Європейська бізнес асоціація, члени Української Ради бізнесу - Громадський союз "Аптечна професійна асоціація України", Асоціація платників податків України, Асоціація імпортерів і дистриб'юторів автокомпонентів, Асоціація "Українські імпортери побутової електроніки", "Українська федерація індустрії безпеки» просять Раду відкликати законопроекти 3853-1 та 3853-2, що повністю скасовують детенізаційні закони 128-1 та 129-1, проголосовані восени 2019 року.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сьогоднішні власники валютних ОВДП не зможуть їх продати без змін Нацбанком його регулювання

Зеленський обговорив з міністром фінансів довгострокові перспективи України

АМКУ надав дозвіл на концентрацію 100% акцій ОГХК підконтрольним NEQSOL Holding ТОВ "Цемін Україна"

БЕБ підозрює 50 тис. ФОП у протиправних схемах, більшість з них - молодь

АМКУ оштрафував ДМЗ групи DCH Ярославського на 350 тис. грн за неподання інформації

Фармацевти звертаються до президента із закликом захистити реформу та зберегти прозорі правила на ринку

Чистий прибуток Укрексімбанку у І кв.-2025 зріс на 26,0% – до 2,4 млрд грн

Власник "Київхліба" заснував власне аграрне підприємство і цьогоріч отримає перший врожай

Обсяги виробництва молока в січні-квітні на 4% менше минулорічних, експорт під загрозою через очікувані квоти ЄС

Україна та МВФ досягли домовленості на рівні персоналу щодо 8-го перегляду програми EFF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА