Інтерфакс-Україна
19:02 13.01.2021

Кабмін ухвалив концепцію космічної програми України на 2021-2025 із обсягом бюджетного фінансування 15 млрд грн

2 хв читати
Кабмін ухвалив концепцію космічної програми України на 2021-2025 із обсягом бюджетного фінансування 15 млрд грн

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в середу.

"Нарешті ситуація в галузі буде зрушена з мертвої точки, адже останні декілька років вона фактично була в замороженому стані, не розуміючи ні своїх пріоритетів, ні умов для розвитку. Наступний важливий і невідкладний крок - це ухвалення Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки", - прокоментував ухвалення цього рішення віце-прем'єр-міністр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що ця концепція розроблена Мінстратегпромом разом із Державним космічним агентством. Її ціллю є розширення використання космічного потенціалу, посилення впливу на розвиток суспільства, забезпечення реалізації інтересів держави у сфері оборони та національної безпеки. Концепція також визначає ключові проблеми науково-технічного розвитку космічної діяльності, шляхи їх вирішення та очікувані результати.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту концепції, орієнтовний обсяг фінансування для виконання програми становить приблизно 30 млрд грн, зокрема з держбюджету майже 15 млрд грн.

При цьому міністр фінансів Сергій Марченко під час ухвалення цього документа зробив зауваження, що реалізація цієї програми має виконуватися в рамках бюджетних призначень.

Очікується, що реалізація програми приведе до таких результатів:

- для громадян України буде поширено доступ до найсучасніших інформаційних технологій (систем дистанційного зондування Землі, систем координатно-часового та навігаційного забезпечення);

- буде забезпечено підвищення безпеки (за рахунок використання космічної інформації для забезпечення національної безпеки у військовій, політичній, економічній, соціальній, екологічній, науково-технічній, інформаційній сферах);

- працівники космічної промисловості будуть забезпечені стабільними замовленнями, престижною та високооплачуваною роботою;

- працівники сільського, лісового господарства та інших галузей економіки отримають можливість раціонального землекористування з використанням космічних знімків;

- молодь отримає можливість зробити перші кроки в науці й техніці, встановити творчі зв'язки з однолітками з-за кордону в процесі реалізації науково-освітніх космічних проектів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

Кабмін погодив залучення 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи на виплату компенсації по "єВідновленню" - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА