19:02 13.01.2021

Кабмін ухвалив концепцію космічної програми України на 2021-2025 із обсягом бюджетного фінансування 15 млрд грн

2 хв читати
Кабмін ухвалив концепцію космічної програми України на 2021-2025 із обсягом бюджетного фінансування 15 млрд грн

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в середу.

"Нарешті ситуація в галузі буде зрушена з мертвої точки, адже останні декілька років вона фактично була в замороженому стані, не розуміючи ні своїх пріоритетів, ні умов для розвитку. Наступний важливий і невідкладний крок - це ухвалення Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки", - прокоментував ухвалення цього рішення віце-прем'єр-міністр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що ця концепція розроблена Мінстратегпромом разом із Державним космічним агентством. Її ціллю є розширення використання космічного потенціалу, посилення впливу на розвиток суспільства, забезпечення реалізації інтересів держави у сфері оборони та національної безпеки. Концепція також визначає ключові проблеми науково-технічного розвитку космічної діяльності, шляхи їх вирішення та очікувані результати.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту концепції, орієнтовний обсяг фінансування для виконання програми становить приблизно 30 млрд грн, зокрема з держбюджету майже 15 млрд грн.

При цьому міністр фінансів Сергій Марченко під час ухвалення цього документа зробив зауваження, що реалізація цієї програми має виконуватися в рамках бюджетних призначень.

Очікується, що реалізація програми приведе до таких результатів:

- для громадян України буде поширено доступ до найсучасніших інформаційних технологій (систем дистанційного зондування Землі, систем координатно-часового та навігаційного забезпечення);

- буде забезпечено підвищення безпеки (за рахунок використання космічної інформації для забезпечення національної безпеки у військовій, політичній, економічній, соціальній, екологічній, науково-технічній, інформаційній сферах);

- працівники космічної промисловості будуть забезпечені стабільними замовленнями, престижною та високооплачуваною роботою;

- працівники сільського, лісового господарства та інших галузей економіки отримають можливість раціонального землекористування з використанням космічних знімків;

- молодь отримає можливість зробити перші кроки в науці й техніці, встановити творчі зв'язки з однолітками з-за кордону в процесі реалізації науково-освітніх космічних проектів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Арешт міноритарного пакета акцій "Нафтогазвидобування" не вплине на операційну діяльність компанії

Земельна реформа дозволить збільшувати ВВП України мінімум на 1% щорічно

Україна може запропонувати Boeing локалізувати виробництво літаків на "Антонові" - віце-прем'єр

"Укртранснафта" розпочала прийом на зберігання української частини нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок"

Перша фаза будівництва всесезонного курорту в Славському розпочнеться навесні 2022 року

Кабмін пропонує Раді спростити отримання спеціальних ліцензій

ДАРТ, "Укравтодор", "Буковель" та інвестори курортів у Карпатах підписали меморандум про співробітництво

Кабмін збільшив максимальний обсяг держдопомоги для суб'єктів малого та середнього бізнесу до EUR400 тис.

Windrose у 2021 році планує розширити карту польотів в Україні щонайменше до 10 аеропортів

НКРЕКП має намір оштрафувати "Центренерго" на 0,85 млн грн за низькі запаси вугілля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА