Інтерфакс-Україна
09:57 05.04.2021

Операції з "митним складом" ПСГ України заблоковані через неузгодженості в законодавстві - "Укртрансгаз"

2 хв читати
Операції з "митним складом" ПСГ України заблоковані через неузгодженості в законодавстві - "Укртрансгаз"

Операції з природним газом, який зберігається в підземних сховищах (ПСГ) у режимі "митний склад", від початку місяця заблоковані через неузгодженість у законодавстві, повідомила прес-служба АТ "Укртрансгаз".

За її даними, з 1 квітня 2021 року Енергетична митниця розпочала декларування газу, що зберігається в режимі "митний склад", в одиницях енергії відповідно до закону "Про митний тариф" від 4 червня 2020 року. Цей закон вимагає додаткового обліку в кВт-год.

Водночас Верховна Рада досі не ухвалила в другому читанні законопроект №2553, яким має бути внесено зміни до чинних законів для переходу на облік в одиницях енергії.

"Неврегульованість цієї ситуації може призвести до зниження привабливості українських газосховищ в очах іноземних замовників послуг. Компанії-нерезиденти з 24 зарубіжних країн у 2020 році зберігали в українських ПСГ у режимі "митний склад" 10 млрд куб. м природного газу, або понад третину від усіх запасів газу в ПСГ. І саме використання режиму "митний склад" - звільнення від сплати митних платежів та ПДВ протягом 1095 днів - стало одним із ключових факторів привабливості вітчизняних газосховищ на газовому ринку ЄС", - зазначають в УТГ.

На сьогодні в ПСГ України в цьому режимі зберігається 5,6 млрд куб. м газу, з яких 5 млрд куб. м належать іноземним компаніям.

Як повідомлялося, Верховна Рада в червні 2020 року ухвалила в першому читанні проект закону щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за ресурс в одиницях енергії (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67572).

До системи 12 підземних сховищ "Укртрансгазу", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", загальною місткістю 31 млрд куб. м входять Більче-Волицько-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Червонопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олишівське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб. м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопопівське (0,42 млрд куб. м), Вергунське (0,4 млрд куб. м, розташоване на тимчасово окупованій території).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

Кабмін прогнозує прискорення зростання ВВП України до 4,5% у 2026 р. та 5% у 2027 р. - Бюджетна декларація

ПриватБанк продасть "безнадійні" кредити на суму 5,2 млрд грн через СЕТАМ

Законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2025 на 449 млрд грн зареєстрований в Раді

Масштабну приватизацію дуже важливо поєднати з пенсійною реформою – секретар Ради з підтримки підприємництва Каціон

Жолнович відзначила успішну роботу ПФУ

Рахункова палата просить аграріїв долучитися до опитування щодо гуманітарного розмінування

G7 і США досягли угоди про податки для компаній

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА