18:53 21.04.2021

Третина запасів газу у ПСГ України на сьогодні належить іноземним компаніям - "Укртрансгаз"

2 хв читати
Третина запасів газу у ПСГ України на сьогодні належить іноземним компаніям - "Укртрансгаз"

 Іноземним компаніям належить майже 5 млрд куб. м природного газу з 15,4 млрд куб. м наявних на сьогодні у підземних сховищах (ПСГ) України, повідомила прес-служба АТ "Укртрансгаз".

"За останні два роки ми залучили провідних гравців світового газового ринку до зберігання газу в українських ПСГ. На початку 2019 року обсяги газу, який зберігали у нас нерезиденти, коливалися на рівні математичної похибки. У поточний опалювальний сезон ми увійшли з 10 млрд куб. м газу, що належав іноземцям, і на сьогодні, наприкінці сезону, половина цих запасів - майже 5 млрд куб. м - залишається на зберіганні в Україні", - наведено у повідомленні слова голови Оператора ПСГ Сергія Переломи.

Згідно з повідомленням, у квітні кількість іноземних клієнтів оператора досягла 100, збільшившись із початку 2020 року вдвічі, а з початку 2019 року - у 15 разів. Зокрема, на сьогодні в Україні газ зберігають компанії з 26 країн Європи, Азії та Північної Америки. При цьому замовники з країн Азії - ОАЕ, Сінгапур, Гонконг - почали користуватися послугами ПСГ України з 2021 року.

Першим клієнтом із-за кордону, який скористався послугами ПСГ України, була у 2018 році компанія з Франції, сотим - трейдер із Чехії.

"Це результат, з одного боку, системних реформ на газовому ринку ЄС за участю групи "Нафтогаз", а з іншого - копіткої та плідної роботи Оператора ПСГ України. Ми продовжимо дотримуватися обраного напряму, плануємо й надалі розширювати кількість та географію присутності наших клієнтів", - зазначив Перелома.

За його словами, ключовими факторами залучення нерезидентів стали вигідні тарифи, послуги "митний склад" (без сплати мита протягом 1095 днів) і short haul (спеціальний тариф на транспортування газу від кордону до ПСГ), а також прозора взаємодія під час надання послуг.

До системи 12 підземних сховищ "Укртрансгазу", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", загальною місткістю 31 млрд куб. м входять Більче-Волицько-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Червонопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олишівське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб. м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопопівське (0,42 млрд куб. м), Вергунське (0,4 млрд куб. м, розташоване на тимчасово окупованій території).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський 15 червня візьме участь у форумі "Україна 30. Економіка без олігархів"

Посли G7 закликали Україну затвердити до кінця липня другий національно визначений внесок у боротьбу зі зміною клімату до COP26

Мінекономіки спільно з Номінаційним комітетом вирішують питання щодо оперативного менеджменту на окремих ДП - Любченко

"Київтеплоенерго" відремонтує всі шість енергоблоків на ТЕЦ №5 і №6 у межах підготовки до зими

J.P.Morgan прогнозує отримання Україною $3 млрд офіційного фінансування до кінця 2021 року

ДФС проводить обшуки в "Нафтогазі" у справі про ухилення від сплати ПДВ на 2,7 млрд грн

Житло у форматі "місто в місті" в Києві дорожче за проекти без інфраструктури мінімум на 20% - думка

Спад ВВП України за 4 міс. уповільнився до 0,2% - оцінка Мінекономіки

Кабмін призначив службове розслідування стосовно голови "Енергоатома" Котіна

Китай зацікавлений у нарощуванні постачання українських зернових і бобових - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА