Інтерфакс-Україна
19:30 01.06.2021

Южно-Українська АЕС запустила два бризкальні басейни

2 хв читати
Южно-Українська АЕС запустила два бризкальні басейни

Южно-Українська АЕС ввела в експлуатацію два бризкальні басейни для вдосконалення системи охолодження станції в теплий період, повідомила прес-служба НАЕК "Енергоатом".

"Цього року також буде введено в експлуатацію третій та четвертий басейни з п'яти передбачених і третій гідроагрегат Ташлицької ГАЕС, а завершення реконструкції та запуск басейну №5 заплановано на 2022 рік", - повідомив глава НАЕК Петро Котін.

За його словами, реалізація проекту дасть змогу збільшити обсяги виробництва електроенергії Южно-Українською АЕС у літній період на 40%.

Ташлицьке водосховище забезпечує роботу ЮУАЕС на номінальній потужності 3 ГВт тільки в холодну пору року. В літній період у результаті підвищення температури циркуляційної води потужність станції обмежується до 1,8 ГВт, а в особливо спекотні дні - до 1,5 ГВт.

Введення в роботу п'яти бризкальних басейнів знизить температуру циркуляційної води на 7-8° С (5х1,4° С), що дасть змогу уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС і зняти обмеження потужності атомних енергоблоків у спекотний період року.

Проект також передбачає облаштування струменеспрямовуючої завіси в акваторії Ташлицького водосховища та будівництво комплексу споруд для заповнення й підживлення водойми-охолоджувача. Це покращить водно-хімічний і температурний режими ставка-охолоджувача, що позитивно вплине на місцеві флору та фауну.

Кошторисна вартість будівництва комплексу з п’яти бризкальних басейнів становить 3,4 млрд грн, станом на 1 квітня 2021 року виконано робіт на 2,3 млрд грн. Загальна вартість проекту реконструкції ТГАЕС дорівнює 14,25 млрд грн, станом на 1 травня 2021 року профінансовано 3,3 млрд грн.

Генеральний підрядник - АТ "Юженергобуд", виробник насосного обладнання - італійська Termomeccanica Pompe.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (три атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (два гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: два гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга - гідроагрегат №3).

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наглядова рада ОГТСУ 4 квітня розгляне звіт першого етапу конкурсу на посаду очільника компанії

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА