18:34 08.09.2021

Віртуальні активи не будуть платіжним засобом в Україні - НБУ

2 хв читати
Віртуальні активи не будуть платіжним засобом в Україні - НБУ

Віртуальні активи не будуть платіжним засобом в Україні, незважаючи на ухвалення закону про віртуальні активи, повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ) агентству "Інтерфакс-Україна".

"Віртуальні активи не будуть засобом платежу в Україні. Законним засобом платежу в Україні є гривня", - йдеться в повідомленні.

Водночас прес-служба зазначила, що ухвалення закону надало віртуальним активам визначений юридичний статус, а учасникам ринку - можливість захисту своїх інтересів та роботи в правовому полі.

"Наступний важливий крок - розробка та впровадження нормативно-правових актів, які відповідно до норм закону регламентують деталі функціонування ринку віртуальних активів, які забезпечать захист учасників від ризиків шахрайства та втрати інвестицій. Над цим Національний банк готовий працювати спільно з іншими регуляторами цього ринку", - повідомив НБУ.

Зазначається, що технологічні інновації, пов'язані з віртуальними активами, мають відкрити багато перспективних можливостей, зокрема щодо поліпшення доступу до фінансових послуг, посилення конкуренції на ринку платіжних послуг, сприяння залученню інвестицій.

Згідно з повідомленням, норми цього закону узгоджуються з необхідністю досягнення цілей Національного банку, зокрема щодо забезпечення цінової та фінансової стабільності в Україні.

Як написав глава НБУ Кирило Шевченко у Facebook, регулятор вивчає можливість випуску власних цифрових грошей - е-гривні, і одним із потенційних напрямів є використання їх у сфері, пов'язаній із обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій із віртуальними активами).

"Це може створити нову інфраструктуру, яка виконувала б роль ефективного шлюзу між реальною економікою та ринком віртуальних активів. Відповідно е-гривня може стати одним із ключових елементів якісного розвитку інфраструктури для віртуальних активів в Україні", - додав він.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №3637 про віртуальні активи. Його підтримали 276 народних депутатів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Європа може прийняти запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Для транспортування додаткових обсягів через ГТС України на спецумовах знадобиться спільна робота регулятора, ОГТСУ і "Нафтогазу" - Зеркаль

Фонд соціального страхування України компенсував заробіток медпрацівникам на самоізоляції на 27 млн грн

Наказ Мінкультури про межі та режими використання території історичних ареалів Києва містить лазівки для забудовників - думка

Запитуваний Молдовою як допомога України обсяг газу становить 15 млн куб. м - голова енергокомітету Ради

Рада може ухвалити поправки до регламенту для уникнення затягування бюджетного процесу надалі - голова комітету

АПЕ пропонує вирішити проблему газопостачання бюджетників за рахунок механізму балансуючої групи газопостачальників із ГК "Нафтогаз Трейдинг"

Apple залишається найдорожчим брендом у світі 9-й рік поспіль

Є високі ризики повного припинення поставок російського газу в Молдову після 1 листопада

Населенню, ТКЕ і низці інших споживачів постачання газу буде забезпечено до кінця опалювального сезону без права відключення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА