Інтерфакс-Україна
12:20 03.02.2023

НБУ прогнозує збереження безробіття на рівні приблизно 26% у 2023 році з ослабленням у 2025 році до 17,6%

1 хв читати
НБУ прогнозує збереження безробіття на рівні приблизно 26% у 2023 році з ослабленням у 2025 році до 17,6%

Національний банк України (НБУ) прогнозує збереження безробіття на рівні майже 26% у 2023 році з ослабленням у 2024-му до 20%, а у 2025 році до 17,6%, йдеться в Інфляційному звіті регулятора.

"Упродовж 2023 року безробіття залишатиметься на високому рівні (біля 26%). Надалі воно знижуватиметься завдяки розширенню попиту на робочу силу на тлі пожвавлення економічної активності. Очікується, що у 2024 році рівень безробіття зменшиться до 20%, а у 2025 році – до 17,6%", – зазначив центробанк.

НБУ очікує, що безробіття залишатиметься вищим за свій природний рівень, враховуючи, що процес відновлення виробничих потужностей і логістичних шляхів потребуватиме чимало часу.

Водночас прогнозується, що зарплати зростатимуть повільно через значну інфляцію, зокрема у 2023 році на 3,3%, а в наступні два роки ще на 6,5% та 4,3% відповідно.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄБРР через зміни у статут може заблокувати "Укренерго" EUR141 млн та вимагати дострокової сплати EUR533 млн – член енергокомітету

Канада продовжила на рік безмитний режим для товарів з України

Відміна ATM у торгівлі з ЄС зачіпає 17 тарифних квот, Україна сподівається вирішити проблему днями – Свириденко

НБУ оштрафував "НоваПей" на 90,7 млн грн, ТАСкомбанк на 11 млн грн та "ПрофітГід" на 6,4 млн грн

Зміна статутів ОГТСУ та "Укренерго" спрямована на посилення позицій керівників компаній перед НР – Галущенко

Дефіцит жита і подорожчання житнього хлібу в 2025/2026 МР буде 100% – галузева асоціація

Мінагрополітики не обмежуватиме експорт олійних культур заради завантаження переробних підприємств – міністр агрополітики

Надходження до місцевих бюджетів по ПДФО зросли на 20%, по акцизному податку - на 38% - Шмигаль

Україна за 2 міс. має домовитися про збільшення квот, інакше у серпні-вересні агроекспорт в ЄС зупиниться

Майбутній обсяг квот може бути не такий, як у попередніх умовах лібералізації торгівлі, допускає Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА