Інтерфакс-Україна
19:47 15.04.2023

Україна сподівається на конструктивні переговори з Польщею, Словаччиною та Брюсселем - Сольський

3 хв читати
Україна сподівається на конструктивні переговори з Польщею, Словаччиною та Брюсселем - Сольський

Україна і Польща на переговорах про експорт української сільгосппродукції у понеділок обговорять раніше досягнуті домовленості, зокрема щодо проходження деяких видів сільгосппродукції через територію Польщі виключно транзитом, ще низка продукції прямуватиме транзитом і реалізовуватиметься в Польщі.

Про це розповів міністр агрополітики Микола Сольський в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Ми розуміємо, що польським фермерам складно. Ми всі розуміємо хто є причиною всього цього. Але кожна людина у світі знає, що найскладніше українським фермерам. Ми сподіваємося на конструктив у переговорах у понеділок. Сподіваємося домогтися згоди з урахуванням тих тісних, близьких і сильних стосунків, які у нас (України та Польщі - ІФ-У) склалися останнім часом", - сказав міністр.

Сольський нагадав, що минулого тижня Польща призначила новим міністром сільського господарства Роберта Телуша. У п'ятницю 6 квітня 2023 року відбулася зустріч двох аграрних міністрів. На ній було озвучено варіанти врегулювання ситуації, що склалася, і досягнуто згоди щодо узгодження упродовж тижня технічних деталей. У суботу 15 квітня в Польщі відбувся з'їзд фермерів. Після нього польська сторона ухвалила одностороннє рішення про тимчасове припинення ввезення будь-якої сільськогосподарської продукції з України, зокрема тієї, що йде транзитом.

Сольський наголосив важливість для України експорту через Польщу, оскільки цей маршрут відкриває Україні доступ до балтійських портів, а також портів Нідерландів і Німеччини. "За рахунок спрощення транзиту (до цих країн - ІФ-У) ми повинні були збільшити обсяги", - сказав міністр і висловив сподівання, що польська сторона "це підтверджує, як підтверджувала і до сьогодні". Також він припустив, що за деякий час питання з експортом буде врегульовано.

Сольський відмовився від коментарів щодо створення Польщею слідчої групи з розслідування справи про нелегальні схеми ввезення в країну українського зерна через необізнаність із матеріалами слідства. Водночас він запевнив, що якщо польська сторона виявить "у чомусь шахрайство", то Україна допоможе в розслідуванні і, своєю чергою, притягне до відповідальності винних з української сторони.

Коментуючи ситуацію з виявленою в Словаччині партією зерна пшениці із підвищеним вмістом пестицидів, Сольський повідомив, що Мінагрополітики України отримало офіційну інформацію від відповідних служб Словаччини щодо виявлення в партії зерна з України залишків вмісту пестицидів.

За словами міністра, більшість української сільгосппродукції їде через Словаччину транзитом. "Рекомендація їхнього міністерства - утриматися словацьким компаніям від імпорту, але немає рекомендацій утриматися від транзиту. Крім того, офіційної заборони в основному немає. Водночас розпочата процедура є передумовою для можливої заборони", - зазначив Сольський.

"Серед сотень тисяч тонн завжди можна в якійсь сотні тонн знайти якісь недоліки. Але я запевняю, що абсолютна більшість української сільськогосподарської продукції відповідає якості. Більше того, вона однозначно краща, ніж та, що є зараз у центральній і східній Європі, враховуючи той складний сезон із посухою, який у них був", - сказав міністр.

Сольський нагадав, що в Польщі та Словаччині цього року вибори. "Очевидно в них, як у демократичних країнах, на емоціях відбуваються деякі процеси", - зазначив міністр і висловив упевненість, що "ці тенденції не будуть у них основними" (під час переговорів - ІФ-У).

За інформацією Сольського, посол України в Словаччині домовився щодо проведення наступного тижня зустрічі двох аграрних міністрів. "Я сподіваюся на конструктивні переговори з урахуванням наших сильних і тісних відносин із Республікою Словаччина", - сказав Сольський.

Коментуючи звернення 6 країн ЄС до Єврокомісії щодо проблем через експорт через їхні країни української сільгосппродукції, Сольський заявив, що Україна під час перемовин із Брюсселем говоритиме про необхідність продовження зони вільної торгівлі з ЄС, яка діє до кінця 2023 року. Він висловив сподівання, що європейські політики із розумінням поставляться до прохання України, з огляду на європейський вектор розвитку і складну ситуацію, в якій перебуває країна через війну.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА