Інтерфакс-Україна
20:39 15.01.2025

Мінекономіки оцінює зростання ВВП України у 2024 р. у 3,6%

3 хв читати
Мінекономіки оцінює зростання ВВП України у 2024 р. у 3,6%

Зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України 2024 року оцінюють у 3,6%, повідомила перша віцепрем'єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко на засіданні парламентського економічного комітету в середу.

"3,6% - очікується зростання ВВП за підсумками 2024 року; +0,6% - до цього зростання додала політика "Зроблено в Україні". На 15,2% зріс український експорт у грошовому обчисленні, досягнувши $41,7 млрд", - написала вона у фейсбуці за підсумками засідання.

Серед інших важливих результатів Свириденко зазначила, що 67% доходів держави від усіх підприємств країни забезпечили критично важливі підприємства, які бронювали своїх працівників, а приватизація принесла втричі більше від запланованого - 12 млрд грн.

"У фокусі на цей рік зберегти економічне відновлення і зміцнювати економічну самодостатність", - наголосила перша віцепрем'єрка.

Як повідомлялося, 2024 року Держстат попередньо оцінив зростання реального ВВП у першому кварталі у 6,5%, у другому - у 3,7% і в третьому - у 2%. Інфляція за підсумками року становила 12%.

Нацбанк України наприкінці жовтня підвищив прогноз зростання економіки у 2024 році з 3,7% до 4%, а на 2025 рік - з 4,1% до 4,3%. Водночас НБУ погіршив прогноз інфляції на 2024 рік із 8,5% до 9,7%, на 2025 рік із 6,6% до 6,9%.

Мінекономіки очікувало зростання ВВП України 2024 року на 3,9% за інфляції 9,5%, а держбюджет-2025 побудований на прогнозі зростання ВВП на 2,7% за інфляції 9,5%.

За словами Свириденко, 2025 року Мінекономіки продовжить реалізовувати політику "Зроблено в Україні", спрямовану на розвиток українського виробництва. За оцінкою міністерства, за бюджетної інвестиції держави в 35 млрд грн у 2024 році вдалося домогтися додаткового приросту ВВП у розмірі 88 млрд грн.

"Цього року особливу увагу приділимо розширенню політики локалізації в публічних і оборонних закупівлях. Країни, що входять до GPA, залишаються винятком", - зазначила очільниця Мінекономіки.

Вона зазначила, що в програмі компенсації для аграріїв 25% вартості за купівлю сільськогосподарської техніки у 2025 році поставлено завдання збільшити кількість виробників на 20%, а в програмі компенсації 15% вартості енергетичної, колісної та іншої техніки - долучити до неї ще понад 100 виробників.

За словами Свириденко, 2025 року також буде продовжено підтримку індустріальних парків, на розвиток інфраструктури яких заплановано виділити 1 млрд грн. "Стосовно підтримки проєктів зі значними інвестиціями, то плануємо підписати ще 4 спеціальних інвестиційних договори", - додала перша віцепрем'єрка.

Вона повідомила також, що у 2025 році продовжиться реформа управління державною власністю та приватизація. "Сподіваюся, зможемо перезапустити механізм державно-приватного партнерства", - наголосила також Свириденко.

Щодо зовнішньої торгівлі вона повідомила про наміри розвивати у 2025 році торговельні відносини з ключовими політичними партнерами, насамперед із країнами Пан-Євро-Мед, державами Близького Сходу, Північної Африки та Балкан, а також налагоджувати торговельний діалог зі США, де, попри нові підходи до торгівлі, Україні потрібна подальша підтримка щонайменше у вигляді звільнення від тарифів на сталь.

"У розрізі фінансування експорту плануємо докапіталізувати українську Експортно-кредитну агенцію та розширити продукти торговельного фінансування", - зазначила також керівниця Мінекономіки.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА