Інтерфакс-Україна
13:32 01.05.2025

Публікування закладами освіти світлин і відео з дітьми може порушувати їхні права - освітній омбудсмен

2 хв читати
Публікування закладами освіти світлин і відео з дітьми може порушувати їхні права - освітній омбудсмен

Освітній омбудсмен Надія Лещик заявляє, що публікування закладами освіти світлин і відео з дітьми може порушувати права дитини.

"Заклади освіти на своїх інформаційних ресурсах (вебсайтах, сторінках у соціальних мережах) розміщують дуже багато фото- та відеоматеріалів про свою діяльність, зокрема, про участь у заходах, конкурсах, екскурсіях тощо. Найчастіше на цих світлинах зображені діти. Часто це є не стільки проявом проактивної комунікації з батьками, скільки елементом звітування перед відповідним органом управління у громаді про певні заходи чи активності", - йдеться у повідомленні омбудсмена. 

Лещик зазначає, що розміщуючи будь-яку інформацію про дітей у мережі Інтернет, зокрема й дитячі світлини, варто пам'ятати, що з такого моменту ця інформація починає "жити власним життям", а іноді може потрапити до людей, які своїми діями можуть нашкодити дитині, наприклад, вчиняти кібербулінг, хакерство, шахрайство чи шантаж. 

"Також світлини разом із супутньою інформацією іноді дозволяють ідентифікувати дитину та батьків, відстежити місце та час її перебування і можуть полегшити переслідування та вчинення злочинів щодо дитини та/або батьків. В умовах воєнного стану ризик того, що оприлюднення інформації про дитину, зокрема фото, може завдати їй шкоди, лише зростає", - додала вона.

У зв'язку з чим, освітній омбудсмен звертає увагу батьків, закладів освіти, органів управління, що здійснення фотографування, відеозйомки та публікування закладами освіти світлин і відео з дітьми може порушувати права дитини, тому заклади освіти мають робити це, дотримуючись певних правил.

"Просимо органи управління не вимагати від педагогічних працівників розміщення фото та відео дітей і надсилання фото й відеозвітів, адже крім безпекових ризиків, це також покладає додаткове навантаження на вчителів", - додала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця": Через пошкодження контактної мережі на Київщині рух деяких поїздів здійснюється із затримками

ДТЕК: світло повернули для понад 30 тис. родин на Київщині

Мер: в столиці постраждали 19 людей, серед них 5 медиків

Рух поїздів "червоної" лінії метро курсує зі змінами через складну енергетичну ситуацію – КМДА

У частині районів Києва через обстріли виникли перебої з опаленням та гарячою водою – КМДА

Сили оборони відбили з початку доби 142 ворожі атаки - Генштаб

США розглядає можливість виплат у 10–100 тис. доларів жителям Гренландії в межах обговорення потенційного "придбання" острова

Через масовану ракетну атаку ворога в столиці виникли перебої з водопостачанням – мер

Ракета, якою ворог атакував Львів, рухалася зі швидкістю близько 13 тис. км/год – ОК "Захід"

У Києві пошкоджено критичну інфраструктуру, є перебої з електропостачанням – мер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА