Інтерфакс-Україна
15:31 13.02.2025

Санкції РНБО були запроваджені через виведення мільярдів гривень під час війни - Зеленський

2 хв читати
Санкції РНБО були запроваджені через виведення мільярдів гривень під час війни - Зеленський

Санкції РНБО запровадили через виведення мільярдів гривень під час війни, повідомив президент України Володимир Зеленський під час відвідування Хмельницької АЕС, передає Суспільне.

"Я просто здивований, що раніше фінмоніторинг нічого нам не показував. Я це не бачив, а як було до мене, складно сказати. Зараз Служба безпеки та фінмоніторинг показують мільярди. І всі ці люди, Медведчук та Порошенко — вони партнери в цьому кейсі, але я не хочу звинувачувати, це роблять суди. І це ж не те, що хтось там за ґратами через санкції. Санкції – це обмеження на сьогодні використовувати ті чи інші гроші, які були зароблені ось таким незаконним шляхом", — сказав Зеленський.

Окрім того, він повідомив, що має інформацію про нібито відмивання коштів через фонди, скеровані на підтримку Збройним силам. За словами президента, гроші з фондів передавали членам своєї партії.

Він також повідомив, що ті, хто потрапив під санкції, можуть повернути виведені кошти у бюджет, вони будуть скеровані на ЗСУ, і тоді санкції знімуть.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський підписав указ про рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 12 лютого 2025 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Відповідний указ №81/2025 опубліковано на сайті президента.

Згідно з додатком до документа, санкції введено проти 5 фізичних осіб: бізнесмена Ігоря Коломойського, ексвласника банку "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго, колишнього співвласника ПриватБанку Геннадія Боголюбова, п'ятого президента України, лідера партії "Європейська солідарность" Петра Порошенка та екснардепа Віктора Медведчука.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд у Тбілісі виніс ще один вирок Саакашвілі - 4,5 року в'язниці за незаконний перетин кордону

Мирна жителька загинула на Сумщині внаслідок мінометного обстрілу

Голова Укрдержархіву: Думаю, що в 2025 р. Україна очолить світовий рейтинг зі швидкості оцифрування архівів

Міносвіти розіслало в департаменти освіти роз’яснення щодо питань оцінювання результатів навчання в школах відповідно до держстандарту

Україна відповідатиме на атаки, поки Путін не припинить війну, – Єрмак

Міністр культури Точицький задекларував 1,2 млн грн доходів за 2024 рік

Фінансування архівної сфери недостатнє для модернізації, розвитку і побудови сховищ - заступниця міністра юстиції Васильчук

Каллас: Умови РФ щодо припинення вогню дають підстави сумніватися, чи хочуть вони миру

Мін'юст працює над побудовою єдиної державної системи органів управління національними архівами

За ніч збито 90 зі 174 ворожих БпЛА, 70 безпілотників-імітаторів локаційно втрачені

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА