Інтерфакс-Україна
23:12 25.01.2025

Антикоррада при Міноборони закликає РНБО втрутитися у конфлікт навколо "Агентства оборонних закупівель"

4 хв читати

Громадська антикорупційна рада при Міністерстві оборони (ГАР МО) закликає Раду національної безпеки і оборони (РНБО) та політичне керівництво держави негайно втрутитися у конфлікт між Міноборони на чолі з Рустемом Умєровим та "Агентством оборонних закупівель" (АОЗ) на чолі з Мариною Безруковою.

"ГАР МО, як незалежна інституція, готова виступити майданчиком для діалогу всіх сторін для якнайшвидшого та законного вирішення конфлікту", – наголошується в заяві ради в суботу.

Вказується, що незважаючи на слова окремих учасників конфлікту про його закінчення, конфлікт лише набирає обертів, що може порушити роботу АОЗ та "перекреслити остаточно міжнародну допомогу та репутацію країни як надійного партнера на світовій арені".

На думку ГАР МО, скандал не має раціональних причин і пояснень, або ці причини жодного разу не були публічно прокомуніковані жодною зі сторін, а ситуація могла бути виправлена ​​в будь-який момент за останні кілька місяців, "і левова частина провини за те, що цього не сталося, лежить на Міністерстві оборони України.

В антикорупційній раді вважають, що ця ситуація є найяскравішим прикладом поганого корпоративного управління з провиною обох сторін, зокрема, наглядова рада мала проблеми з підбором як незалежного юридичного радника, так і корпоративного секретаря для своєї роботи.

ГАР МО також виступила проти ідеї фактичного об'єднання АОЗ з іншим закупівельним агентством – "Державним оператором тилу" (ДОТ), директора якого Арсена Жумадилова міністр Умєров вирішив призначити за сумісництвом директором АОЗ замість Безрукової.

"Ми не захищаємо прізвища, ми захищаємо інститути. АТЗ має мати встановлену законом незалежність у прийнятті рішень і відповідати за ці рішення. Наглядова рада АТЗ не може зазнавати тиску в будь-якій формі. Рішення про обрання керівника Агентства, продовження або не продовження контракту з керівником, має бути беззастережною прерогативою наглядової ради та її беззастережною зоною відповідальності", – наголошується в заяві антикорупційної ради при Міноборони, в якій критикується внесення Міноборони правок до статуту АОЗ та ДОТ про обмеження повноважень їх спостережних рад.

За даними ГАР МО, з 3 незалежних членів наглядової ради Патріке Ауроє (Франція) відмовився підписувати контракт і 20 січня надіслав листа про відкликання своєї кандидатури. Як вважають в антикорраді, після відкликання Умєровим двох представників держави в наглядовій раді АОЗ залишилося всі два члени, що ставить під питання дійсність рішення про продовження контракту з Безруковою.

Як повідомлялося, Міноборони на початку 2024 року березня анонсувало створення наглядових рад у складі трьох незалежних членів та двох представників держави в АОЗ та ДОТ, які замінили внутрішні підрозділи міністерства, що здійснювали закупівлі.

У середині червня Міноборони повідомило про отримання від рекрутера ТОВ "Телент Едвайзорс" (Odgers Berndtson) списку 12 кандидатів у незалежні члени наглядової ради АОЗ з шести країн, а в середині липня рекрутер ТОВ "Ворлд Екзек'ютів партнерз" (Heidrick & Strugg) 9 кандидатів у незалежні члени наглядової ради ДОТ із 7 країн. Остаточно наглядові ради АОЗ і ДОТ були створені в січні 2025 року, проте в грудні було змінено статути цих підприємств із урізанням повноважень наглядових рад. Наглядова рада АОЗ в умовах конфлікту міністра і директора агентства, що вже сформувалася, 21 січня одноголосно вирішила продовжити контракт з Безруковою на рік, а також провести комплексний аудит діяльності Агентства із залученням міжнародної ради аудиторів НАТО.

Міноборони не погодило таке продовження, проте наглядова рада тепер уже двома голосами проти двох з урахуванням переважного права голосу голови ради екс-заступника міністра оборони Юрія Джигіра продовжила контракт Безрукової 24 січня. У той же день Умеров повідомив, що контракт з Безруковою не буде продовжено, а керуватиме АОЗ голова ДОТ Жумадилов, поєднуючи ці посади.

Міністр також заявив, що ініціював звільнення свого заступника Дмитра Клименкова, який курирує закупівлі, а також відкликає двох представників держави в наглядовій раді – Джигіра та директора фонду "Повернися живим" Тараса Чмута, які проголосували за продовження повноважень Безрукової, і здійснить перезапуск наглядової ради.

Обсяг закупівель АОЗ становить близько 300 млрд. грн. на рік, ДОТ – близько 100 млрд. грн.

Джерело: https://www.facebook.com/share/p/177m5qg1A9/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

Окупанти за добу втратили 1180 осіб та 208 од. автотехніки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА