19:35 18.12.2024

Прем'єр Болгарії звернувся до парламенту з проханням надати мандат на укладення угоди про співпрацю у сфері безпеки з Україною

1 хв читати
Прем'єр Болгарії звернувся до парламенту з проханням надати мандат на укладення угоди про співпрацю у сфері безпеки з Україною

Прем'єр-міністр Болгарії Дімітр Главчев направив через спікера Національних зборів Наталію Киселову лист усім парламентським групам щодо укладання Угоди про співпрацю у сфері безпеки між Республікою Болгарія та Україною, повідомляється на сайті болгарського уряду.

Главчев закликав Народні збори надати тимчасовому уряду спеціальний мандат на укладення Угоди про співпрацю в галузі безпеки між Республікою Болгарія та Україною, зважаючи на передбачені довгострокові рамки (термін 10 років) у дусі парламентського управління, відповідно до Конституції та практики Конституційного суду.

У листі прем'єр-міністр зазначив, що угода не підпадає під дію Віденської конвенції про право міжнародних договорів (1969 року) і передбачає політичні зобов'язання відповідно до рішень, ухвалених Національними зборами. Із 27 держав-членів Європейського Союзу тільки шість країн - Австрія, Болгарія, Кіпр, Угорщина, Мальта, Словаччина - не уклали таку угоду.

У листі також наголошується, що ст. 105, абз. 1 Конституції Республіки Болгарія регулює загальну компетенцію Ради Міністрів керувати і реалізовувати внутрішню і зовнішню політику країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 352 одиниці живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 126 ворожих атак - Генштаб

РФ почала поширювати серед повстанців у Сирії сепаратистські методички про "захист російського населення" - джерела в ГУР

Очільник Київської МВА вимагає звільнити міських чиновників-фігурантів розслідування земельної корупції

Сибіга обговорив з британським колегою шляхи до миру та довгострокову безпеку України

Застосовано запобіжний захід ще до одного підозрюваного у справі про розкрадання коштів при створенні системи "ДЗВІН"

Створена кооординаційна рада для забезпечення рівних умов для бізнесу у портах

Стармер у розмові з Трампом виразив надію на відновлення допомоги США Україні

Ламмі обговорив з Рубіо і Сибігою перспективи мирного процесу в Україні

У Женеві представили план припинення вогню в Україні

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА