Інтерфакс-Україна
15:29 18.03.2025

Українські акції ще трохи подорожчали перед розмовою Трампа з Путіним, а євробонди стали в "боковик"

2 хв читати
Українські акції ще трохи подорожчали перед розмовою Трампа з Путіним, а євробонди стали в "боковик"

Індекс українських акцій на Варшавській фондовій біржі (WSE), який зріс у понеділок на 9,43%, у вівторок к 13:00 за Києвом додав ще 5,54% перед запланованою на другу половину дня розмовою президента США Дональда Трампа із Володимиром Путіним щодо можливого припинення вогню та мирного процесу.

Згідно з даними WSE, після ранкового сильного подорожчання вдень ціни українських акцій вдень трохи відіграли назад, і станом на 14:45 курс акцій Milkiland з початку дня збільшився на 1,69%, агрохолдингів "Агротон" та "ІМК" із землями біля фронту - на 2,74% і 15,26%, KSG-Agro - на 1,18%, найбільшого у країні виробника цукру "Астарти" – на 1,78%.

Акції компанії Coal Energy (всі ці папери входять до складу індексу) зі зупиненими через війну шахтами, які раніше найшвидше росли, виросли в ціні на 4,46%.

На Лондонській біржі, де нема такого впливу роздрібних інвесторів, як на WSE, курс акцій найбільшого українського виробника курятини агрохолдингу МХП з ранку вівторка виріс на 3,86%, тоді як акцій гірничорудної компанії Ferrexpo – на 3,80%.

Водночас на ринку єврооблігацій зростання котировок єврооблігацій України перед важливою розмовою очільників США та РФ відсутнє. За даними Франкфуртської фондової біржі, вони навіть трохи подешевшали – на 0,25-0,4%.

Як повідомлялося, WIG-Ukraine в перший день війни 24 лютого 2024 року провалився з 574,37 пунктів до 361,98 пунктів, а в травні 2024 року опустився нижче 200 пунктів. Після перемоги Трампа восени минулого року він зріс приблизно з 240 пунктів до 350, а з середини лютого на новинах про початок переговорів про мир підскочив до нинішніх 644,74 пунктів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Планується запуск подачі заяв від юросіб та держорганів до Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України

Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю, які повертаються з війни

Ціни на цукор в Україні підвищилися і зростатимуть далі - аналітики

Ferrexpo ініціює міжнародний арбітраж проти України через передачу 49,5% ПГЗК АРМА

Деревопереробні підприємства на торгах законтрактували рекордні 94% ділової деревини на II кв.-2025 - "Ліси України"

Здешевлення молока зміцнило позиції вітчизняних сирів на внутрішньому ринку - аналітики

Ferreхpo у 2024 р. зменшило чистий збиток на 41% за зростання виручки на 43,2%

Україна з початку повномасштабної війни втратила 20,5% своїх сільгоспземель

ДПС зменшила кількість ризикових підприємств на 10 тис., планує скоротити частку заблокованих ПН до 0,1%

Work.ua запустив платформу “Назустріч” для працевлаштування ветеранів

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА