Інтерфакс-Україна
16:46 21.06.2025

РФ поширює черговий фейк про "затримання поляків" в Україні нібито за польські національні символи - ЦПД

1 хв читати

Російська пропаганда поширює нове фейкове відео щодо України – нібито СБУ затримала поляків з "національними символами", повідомила пресслужба Центру протидії дезінформації (ЦПД).

"У відео стверджується, що СБУ нібито затримала двох громадян Польщі за наявність картки з текстом польського гімну та символікою повстанців, які боролися за незалежність Польщі. Мовляв, їх звинуватили у "порушенні цілісності українських територій" та "поширенні сепаратистських ідей"", - йдеться у повідомленні ЦПД у телеграмі у суботу.

Як наголосили у ЦПД, "насправді це чергова постановка, спрямована на дискредитацію України та розпалювання ворожнечі між українцями й поляками". Центр верифікував інформацію в СБУ і встановив, що жодних подібних затримань не відбувалося.

Зазначається, що постановочне відео виконано у кращій якості, ніж попередні фейки. Проте на його фальсифікацію вказують такі ознаки: логотип СБУ зміщений і скопійований; у кадрі присутні елементи, нетипові для офіційного відео затримань СБУ; сцена затримання виглядає зрежисованою, "затриманий" лежить на землі, поруч із ним — троє "спецпризначенців" та оператор.

"Цей фейк є частиною ворожої кампанії з дезінформації України, мета якої — посіяти розбрат із сусідніми державами", - наголосили у ЦПД.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Нацполіції очікують звернень можливих потерпілих від дій львів'янина з СМА Гусакова

Кількість постраждалих у Києві зросла до 31 людини

Ізраїль завдав ударів по шести іранських аеродромах

Негода знеструмила 56 населених пунктів у п'яти областях України

Малюк у день 31-ї річниці ЦСО "А": Ви вже вписали себе в історію і ще напишете багато нових сторінок нашої славної боротьби

Норвезька компанія KDA підписала угоду про спільну розробку і виробництво надводних дронів в Україні

Глава МВС: До РФ повернуті три тіла російських військових, переданих Україні під час репатріацій у 2025 році

Зеленський повідомив, що сьогодні перебуває у Великій Британії

МВС: 20 тіл російських військових передано Україні під час репатріацій в 2025 р.

Кількість постраждалих від російської атаки по Києву зросла до 25, серед них 4 дитини - КМВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА