17:32 29.10.2024

В України є шанс створити після війни економіку нового покоління - Кучма

2 хв читати
В України є шанс створити після війни економіку нового покоління - Кучма

Інформаційні та інтелектуальні технології, індустрія літальних апаратів, "зелена енергетика" та агроіндустрія є найперспективнішими напрямами для післявоєнної української економіки, переконаний другий президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма.

"Я бачу декілька перспективних сфер для стратегічного ривку України. Це інформаційні та інтелектуальні технології (ІТ+ШІ), індустрія літальних апаратів (ракети, БПЛА тощо), "зелена енергетика", агроіндустрія. У нас тут вже є кадри, школи, досвід, традиції. Треба лише створити сучасну виробничу інфраструктуру, залучити інвестиції, вийти на зовнішні ринки", - сказав Кучма в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що з початку повномасштабної війни Україна зібрала зерна більше, ніж за всі 80 роки за СРСР.

"Агроіндустрія продемонструвала стійкість і перспективність під час війни. Майже всі країни під час воєн переживали продовольчі кризи та голод. У нас основною проблемою став експорт сільгосппродукції. За три роки війни Україна зібрала зерна більше, ніж за всі 80-ті роки при Союзі. Це результат нашої вдалої аграрної реформи та незламного духу нашого трудового селянства", - сказав Кучма.

Він висловив сподівання, що після війни "ці успіхи примножаться". "Тут наша найбільша експортна складова", - наголосив другий президент.

За його словами, для нього було відкриттям, наскільки швидко в Україні розвивається індустрія БПЛА і наскільки широкими є перспективи використання безпілотних систем не лише на війні, а й у мирних сферах життя. "Наші фахівці вже довели, що здатні створювати світову школу та формувати світову традицію", - наголосив другий президент.

Кучма зазначив, що війна кинула Україні "революційний виклик" в енергосфері, "і вже сьогодні наші енергетики та підприємці творять тут чудеса незламності, модернізації та локалізації". Також він відзначив перспективність української агроіндустрії та ракетного будівництва.

"Наша індустрія значною мірою зруйнована. Ми дуже дорожили нею, але скажемо чесно: значною ж мірою вона була застарілою і неконкурентоспроможною. Водночас цивілізований світ готовий після війни допомагати відновленню нашого потенціалу. Питання - якого саме? Просто відбудувати зруйноване означало б відтворити і ще більше поглибити відставання та неконкурентоспроможність. Наш шанс - використати світові інвестиції та національну стратегію для створення економіки нового покоління. І це цілком можливо", - наголосив Кучма.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА