Інтерфакс-Україна
14:34 30.06.2025

Масштабну приватизацію дуже важливо поєднати з пенсійною реформою – секретар Ради з підтримки підприємництва Каціон

2 хв читати

Секретар Ради з питань підтримки підприємництва, заступник голови правління Ощадбанку та радник керівника Офісу президента Юрій Каціон відзначає важливість приватизації державних підприємств та банків у прив’язці до перезапуску фондового ринку та необхідність пов’язати цей процес з пенсійною реформою.

"Саме розвиток і перезапуск фондового ринку дозволить залучити в економіку кошти, які є всередині країни. Й дуже важливо поєднати приватизацію з пенсійною реформою, якою зараз активно займається уряд", - сказав Каціон на "Форумі держави та бізнесу: від діалогу до партнерства".

"Тому що наступні рівні (накопичувальної пенсійної системи – ІФ-У) передбачають, що державні та недержавні пенсійні фонди кудись мають інвестувати ці кошти – це якраз приватний капітал", – додав він.

За його словами, йдеться про цікаві інвесторам державні банки, енергетику, нафтові компанії, які слід приватизувати та/або вивести на частковий публічний IPO, – це дозволить активізувати внутрішній інвестиційний ринок, а також залучити довгостроковий капітал.

Окрім цього, Каціон підтримав й висловлену представниками бізнесу ідею розглянути можливість амністії капіталу.

"Ми маємо ще кілька років до нашого вступу в Євросоюз, які можемо використати для реалізації механізму амністії капіталу, аби додатково наповнити економіку грошима. Адже лише самих можливостей банківської системи не вистачить для тих темпів зростання, яких наразі потребує відновлення", - сказав секретар Ради з питань підтримки підприємництва.

Під час форуму від кількох представників бізнесу лунали пропозиції про амністію капіталу та можливість за рахунок цього перезапустити фондовий ринок України.

"Для того, щоб біржа нормально почала працювати, її можна зробити як горло виходу оцих матрацних грошей і амністії капіталу, про яку так само говорили колеги. Тобто вкладаєш через біржу прямі інвестиції в українські компанії, тримаєш 5 років - й тобі прощаються всі гріхи. І далі може робити з цими коштами все що завгодно", – сказав керівник великої багатопрофільної групи.

За його словами, це можливість залучити середньостроковий ресурс напряму в економіку, оминаючи банківську систему, яка наразі не може оперувати цими грошима.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

ЄБРР надав ПриватБанку та Укргазбанку гарантії для залучення EUR900 млн кредитів

Покупці житла преміум-класу віддають перевагу унікальним концепціям у поєднанні з автономністю та безпекою – девелопери

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА